MODLITWA ZA ZMARŁYCH

Świętą i zbawienną rzeczą jest modlitwa o zbawienie dla naszych zmarłych. W Kościele Katolickim okres szczególnej modlitwy za zmarłych obejmuje oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych tzn. dni od 1 do 8 listopada. W naszej parafii modlimy się w tym czasie wspominając naszych bliskich w wypominkach oktawalnych. Modlimy się cząstką różańca i uczestniczymy we Mszy Świętej w intencji wspomnianych zmarłych. Odbywa się to w dni świąteczne o godz. 8.30 a na Woli o godz. 10.00, a w dni powszednie o godz. 17.30  a na Woli o godz. 16.00.

W ciągu roku wspominamy naszych bliskich w wypominkach rocznych. Modlimy się dziesiątkiem różańca w każdą niedzielę przed Mszą Św. o godz. 8.45 a na Woli też w każdą niedzielę o godz. 10.25.

Kartki ułatwiające wypisywanie zmarłych są wystawione w kościołach. Bardzo proszę wyraźnie zaznaczyć, czy mają to być wypominki oktawalne czy roczne. W przypadku nie oznaczonej kartki będę wpisywał je na wypominki oktawalne.

Gdyby ktoś nie mógł z różnych przyczyn dotrzeć do kościoła aby podać kartki z wypisanymi imionami i nazwiskami, to można uczynić to za pomocą poczty elektronicznej na adres: kancelaria@parafia.wierzchowisko.pl

Ewentualne ofiary można wpłacać przelewem na konto: 50 1020 5558 1111 1308 7080 0045

Za wspólne wypełnienie przykazania co do duszy – Modlić się za żywych i umarłych, ze ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci.