XXIII Niedziela Zwykła – 8.IX.2024r.

1. Bardzo serdecznie dziękuję za udział w Święcie Dziękczynienia i w festynie dziękczynnym. Dziękuję szczególnie tym, którzy przygotowali Święto – zespołowi Szyżka- Band, chórowi, Służbie Liturgicznej ołtarza, ks. Mariuszowi Gieszczykowi za przewodniczenie świętu, p. Annie za przeprowadzenie prezentacji stanów i zawodów i za konferansjerkę na scenie, za przygotowanie świątyni i wszystkim biorącym udział. Dziękuję za przygotowanie i udział w festynie. Dziękuję panom i paniom, którzy przygotowali cały plac. Panom za ciężką pracę przy scenie, przy wiacie, obsługującym festyn p. Robertowi, artystom scenicznym – pp. Małgorzacie Szarek, Marcinowi Staszek, wszystkim obsługującym wszystkie odcinki, za przygotowane potrawy, ciasta, za występy na scenie, za przygotowanie loterii fantowej – zbierającym fanty, obsługującym loterię, ofiarodawcom, za udział w całej zabawie. Dziękuję wszystkim sponsorom, naszej szkole. Materialnym wymiarem jest dochód, który wyniósł 24769zł. Z tej sumy przeznaczamy tradycyjnie 600zł. Na paczki św. Mikołaja. W kasie dzięki tym dochodom i wpłatom z prośby w zaproszeniach mamy już uskładane środki na realizację ułożenia kostki brukowej w wysokości 81528,01zł.
  2. Do Waszych rodzin wolontariusze zanieśli zaproszenia na powyższe uroczystości i z prośbą o wsparcie działań materialnych. Dziękuję za ofiary składane a tej okazji.
  3. Dzisiaj błogosławieństwo ziarna do siewu podczas wszystkich Mszy Św..
  4. Od dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego.
  5. Zapraszam na spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy I ponadpodstawowej na jutro – poniedziałek i na czwartek na godz. 19.00.
  6. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. W piątek o godz. 19.00.
  7. W piątek wspomnienie św. Jana Chryzostoma i w sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Św.
  8. W przyszłą niedzielę 15.IX. odbędzie się koronacja Cudownej Piety NMP w Wielgomłynach.
  9. Dziękuję za wysprzątanie kościoła rodzinie mającej uroczystość ślubną. Bardzo proszę o przygotowanie świątyni następne rodziny z ul. Długiej pp.  Kiern, Kiern, Puchała.