XX Niedziela Zwykła Uroczystość Wniebowzięcia NMP – 15.VIII.2021r

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na każdej Mszy Św. poświęcenie ziół i kwiatów.
  2. Dzisiaj zbiórka do puszek na Archidiecezjalne Uczelnie Katolickie.
  3. Od wtorku rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
  4. Trwa miesiąc sierpień, miesiąc dobrowolnego daru abstynencji.
  5. Nasza pielgrzymka na Jasną górę przypada jak zwykle 23 sierpnia w poniedziałek o godz. 15.30.
  6. Przygotowujemy się już do X Święta Dziękczynienia w dniu 5 września. Zachęcam wszystkich do wzięcia czynnego udziału. W tym roku festynu jeszcze nie będzie z obawy przed epidemią.
  7. We wtorek wspomnienie św. Jacka Odrowąża, w piątek św. Bernarda i w sobotę św. Piusa X papieża
  8. Dziękuję za przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinom z ul. Długiej Sączek, Sączek Mazur. Na przyszły tydzień bardzo proszę o przygotowanie kościoła na niedzielę następne rodziny z ul. Długiej pp. Puchała, Korba, Wrzalik.