II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – Chrztu Pańskiego – 7.I.2024r.

 1. Dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego. Zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Kolędy śpiewamy do 2 lutego – Święta Ofiarowania Pańskiego.
 2. Za tydzień w niedzielę po Mszy Św. O godz. 12.00 odbędą się jasełka w wykonaniu dzieci z naszej szkoły.
 3. Za tydzień w niedzielę po Mszy Św. O godz. 16.00 tj. ok. 16.30 zapraszam na Nabożeństwo Ekumeniczne. Będziemy gościć osoby duchowne z innych kościołów chrześcijańskich. Kazanie wygłosi Ks. Adam Glajcar
 4. Bóg zapłać za bardzo miłe przyjęcie w czasie kolędy – tam gdzie już się odbyła. Dziękuję za przygotowane całe rodziny, za cierpliwość, za ofiary. Jeśli w którejś rodzinie nie było kolędy, bardzo proszę o skontaktowanie się po Mszy św. lub telefonicznie, aby ustalić termin wizyty.
 5. Trwa jeszcze wizyta kolędowa. Z programem można zapoznać się z ogłoszenia na tablicach ogłoszeń, bądź ze strony internetowej. Przypominam, że jest to wizyta oficjalna, w czasie której możemy lepiej się zapoznać a także porozmawiać o sprawach parafialnych i rodzinnych a nade wszystko uzyskać błogosławieństwo na najbliższy rok przy wspólnej modlitwie. Przygotowujemy stół nakryty obrusem. Krzyż, świece i wodę święconą z kropidłem. Dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty do Religii, ziarenka i kontrolki młodzieży przed bierzmowaniem.
 6. Dziękuję za ofiary na rzecz dzieł materialnych przy naszej świątyni składane w kopertach z zaproszeń lub wpłacane na konto bankowe. Ofiary na rzecz materialnych działań przy świątyniach można składać przy okazji wizyty kolędowej.
 7. Dziękuję za wysprzątanie kościoła rodzinom z ul. Prostej i ul. Spadowej. Bardzo proszę o przygotowanie świątyni rodziny z ul. Działkowej – przy ul. Nowej.
 8. Mamy ogrzewany kościół. Jeśli ktoś chce uczestniczyć w kosztach ogrzewania to proszę o ofiary na tacę w podpisanych kopertach.
 9. Polecam tygodnik „Niedziela” z dodatkiem. Cena 10zł.
 10. Spotkanie chóru w środę o godz. 19.00.
 11. Dzieci zapraszam do zakrystii po ziarenka.

Proboszcz

Program Wizyty kolędowej: Wierzchowisko 2024r.

 

Poniedziałek – 8.I.

11.00 W.K. Mykanowska 3 ( Woldańscy), Polna, Mała 37 ( Kucharczyk) – 20 rodz.

18.00 W – sko – Wiśniowa, Brzoskwiniowa, Parkowa, Lazurowa – 18 rodz.

Wtorek – 9.I.

11.00 W. Długa 1 (Bednarek) – 33 (Ociepa) – 20 rodz.

18.00 W-sko – Dębowa, Głogowa, Jodłowa, Berberysowa, Słoneczna 1 (Opala) – 31a (Teper) – 20 rodz.

Środa – 10.I.

11.00 W. Długa 35 (Hartman) – 67 ( Biernaccy) – 24 r.

18.00 W. Klonowa, Działkowa 6 (Przybylscy) – 7 (Błaszczyk), Gwiezdna, Księżycowa – 22 rodz.

Czwartek  – 11.I.

11.00 W. Długa 58 (Puchała) – 89 (Szczypiór) – 23 rodz.

18.00 W – sko – Prosta, Działkowa 11 (Wąsiel) – 30 (Wąsik), Spadowa  – 23 rodz.

 

Piątek – 12.I.

11.00 W. Długa 54 (Malinowscy) – 125 ( Pochwat) – 24 rodz.

18.00 W – sko – Działkowa 34a (Mleczko) – 40e (Paradowscy), Nowa – 18 rodz.

 

Sobota – 13.I.

10.00 W-sko – Działkowa 44 (Pecht) – 46D (Frukacz), Wesoła, Miła, Słoneczna 57 (Koćwin) – 69B (Sobota) – 19 rodz.

 

Jeśli podane terminy są kolizyjne, bądź pominąłem jakąkolwiek rodzinę, bardzo proszę o indywidualne umówienie wizyty duszpasterskiej na konkretny termin z ks. Proboszczem lub z ministrantami. Można umawiać się telefonicznie. nr tel. 34-3287197Proszę nagrać się na sekretarkę, podając numer telefonu. Oddzwonię. Ks. Proboszcz.

kancelaria@parafia.wierzchowisko.pl