I Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 31.XII.2023r.

1. Bóg zapłać za ofiary na uczelnie katolickie składane w drugi dzień świąt. Zebraliśmy 475,5zł.
  2. Dzisiaj przypada Uroczystość Świętej Rodziny. Na każdej Mszy Św. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich
  3. Dzisiaj zakończenie roku kalendarzowego. O godz. 16.00 Msza Św. Za Ofiarodawców i śpiew nieszporów o Najświętszym Sakramencie. Sprawozdanie roczne z działań materialnych i duszpasterskich.
  4. Jutro w poniedziałek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Św. Jak w każdą niedzielę.
  5. I czwartek miesiąca. Msza Św. I nabożeństwo o powołania o godz. 9.00.
  6. I piątek Miesiąca. Spowiedź o godz. 17.30 i Msza Św. Z nabożeństwem o godz. 18.00. Na Woli spowiedź o godz. 16.15 a Msza Św. O godz. 16.30.
  7. I sobota miesiąca. Msza Św. Z Nabożeństwem Fatimskim o godz. 16.00.
  8. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Na każdej Mszy Św. Poświęcenie kadzidła, kredy i złota na każdej Mszy Św.
  9. W najbliższą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Kolędy śpiewamy do 2 lutego – Święta Ofiarowania Pańskiego.
  10. Bóg zapłać za ofiary składane z okazji przyjęcia opłatków na stół wigilijny. Zebraliśmy 5564,66zł. A na Woli 1370zł.
  11. We wtorek wspomnienie Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.
  12. Zachęcam do zabierania kalendarza na przyszły rok. Są tam zamieszczone podstawowe informacje o najbliższym roku duszpastersko liturgicznym w naszej parafii.
  13. Trwa wizyta kolędowa. Z programem można zapoznać się z ogłoszenia na tablicach ogłoszeń, bądź ze strony internetowej. Przypominam, że jest to wizyta oficjalna, w czasie której możemy lepiej się zapoznać a także porozmawiać o sprawach parafialnych i rodzinnych a nade wszystko uzyskać błogosławieństwo na najbliższy rok przy wspólnej modlitwie. Przygotowujemy stół nakryty obrusem. Krzyż, świece i wodę święconą z kropidłem. Dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty do Religii, ziarenka i kontrolki młodzieży przed bierzmowaniem.
  14. Dziękuję za ofiary na rzecz dzieł materialnych przy naszej świątyni składane w kopertach z zaproszeń lub wpłacane na konto bankowe. Ofiary na rzecz materialnych działań przy świątyniach można składać przy okazji wizyty kolędowej.
  15. Dziękuję za wysprzątanie kościoła rodzinom z ul. Słonecznej – przy ul Prostej i ul. Prostej. Bardzo proszę o przygotowanie świątyni rodziny z ul. Działkowej – przy ul. Prostej i ul. Spadowa.
  16. Mamy ogrzewany kościół. Jeśli ktoś chce uczestniczyć w kosztach ogrzewania to proszę o ofiary na tacę w podpisanych kopertach.
  19. Dzieci zapraszam do zakrystii po ziarenka.

Program Wizyty kolędowej: Wola Hankowska

i Wierzchowisko 2024r.

Wtorek  – 2.I.

11.00 W.H. Dworska 100 ( Milner) – 23 ( Najman)

17.00 W-sko – Lipowa, Czereśniowa, Wrzosowa, Tęczowa 24 (Wąsowicz) – 36 (Pawłowscy)

Środa – 3.I.

11.00 Wola Hankowska – Dworska 28 ( Zielińscy), Leśna – W.K. Akacjowa 56 ( Ochocka)

18.00 W. Połaniecka, Br. Alberta 67 (Hercog) – 73 (Sieczko), Kasztanowa, Krótka, Ogrodowa, Olchowa

Czwartek – 4.I.

11.00 Wola Kiedrzyńska – Akacjowa 150( Jędreccy)– Mykanowska 6 (Ściebura)

18.00 W – sko – Kolorowa, Leszczynowa, Jagodowa, Poziomkowa, Brzozowa

Jeśli podane terminy są kolizyjne, bądź pominąłem jakąkolwiek rodzinę, bardzo proszę o indywidualne umówienie wizyty duszpasterskiej na konkretny termin z ks. Proboszczem lub z ministrantami. Można umawiać się telefonicznie. nr tel. 34-3287197Proszę nagrać się na sekretarkę, podając numer telefonu. Oddzwonię. Ks. Proboszcz.

kancelaria@parafia.wierzchowisko.pl