IV Niedziela Adwentu – 24.XII.2023r.

1. Dziękuję za prace przy dekoracji świątecznej w naszej świątyni. Dziękuję za projekt i wykonanie pp. Magdzie Bałdys i Magdzie Pacuda i wielu innym osobom dorosłym i dzieciom.
  2. Dzisiaj przypada wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Msza Św. Pasterska o godz. 24.00 a na Woli o godz. 22.30. Pamiętajmy o chrześcijańskim przeżyciu tej Uroczystości – na wigilijnej kolacji niech będzie wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd, pojednanie.
  3. Jutro, 25 grudnia, Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Zapraszam na Msze św. o godz. 9.00, 12.00 i 16.00, Na Woli o godz. 10.30.
  4. Z okazji Uroczystości Bożego Narodzenia od pasterki po każdej Mszy Św. adorujemy Dzieciątko Jezus przywiezione z Betlejem. Przy okazji adoracji możemy złożyć ofiarę na ogrzewanie kościoła.
  5. We wtorek 26 grudnia Święto Św. Szczepana – poświęcenie owsa, w środę Św. Jana Apostoła i Ewangelisty – poświęcenie wina, w czwartek Św. Młodzianków. W Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie nam towarzyszył zespół „Szyżka Band”.
  6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Świętej Rodziny. Zapraszam szczególnie małżeństwa sakramentalne na Msze Św. Na których będziecie mogli odnowić przyrzeczenia małżeńskie.
  7. W przyszłą niedzielę zakończenie roku kalendarzowego. O godz. 16.00 Msza Św. Za Ofiarodawców i śpiew nieszporów o Najświętszym Sakramencie. Sprawozdanie roczne z działań materialnych i duszpasterskich.
  8. Zachęcam do kupna świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” Cena małych 10zł. I dużych 20zł.
  9. Wystawione są opłatki na stół wigilijny. W tym roku ofiary z opłatków przeznaczone są na urządzenie otoczenia kościoła a na Woli na drugi ołtarz.
  10. Zachęcam do zabierania kalendarza na przyszły rok. Są tam zamieszczone podstawowe informacje o najbliższym roku duszpastersko liturgicznym w naszej parafii.
  11. Wizyta kolędowa jest planowana od czwartku 28 stycznia. Z programem można zapoznać się z ogłoszenia na tablicach ogłoszeń, bądź ze strony internetowej. Przypominam, że jest to wizyta oficjalna, w czasie której możemy lepiej się zapoznać a także porozmawiać o sprawach parafialnych i rodzinnych a nade wszystko uzyskać błogosławieństwo na najbliższy rok przy wspólnej modlitwie. Przygotowujemy stół nakryty obrusem. Krzyż, świece i wodę święconą z kropidłem. Dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty do Religii, ziarenka i kontrolki młodzieży przed bierzmowaniem.
  12. Dziękuję za ofiary na rzecz dzieł materialnych przy naszej świątyni składane w kopertach z zaproszeń lub wpłacane na konto bankowe.
  13. Dziękuję za wysprzątanie kościoła rodzinom z ul. Księżycowej i Działkowej do ul. Księżycowej. Bardzo proszę o przygotowanie świątyni rodziny z ul. Słonecznej – przy ul Prostej i ul. Prostej.
  14. Mamy ogrzewany kościół. Jeśli ktoś chce uczestniczyć w kosztach ogrzewania to proszę o ofiary na tacę w podpisanych kopertach.
  17. Dzieci zapraszam do zakrystii po ziarenka.

Program Wizyty kolędowej: Wola Hankowska i Wierzchowisko 2023r.

Czwartek – 28.XII.

11.00 Wola Hankowska – Akacjowa 1 ( Mizera) – 62 ( Liszaj)

17.00 W. Szkolna, Cisowa

Piątek – 29.XII.

11.00 Wola Hankowska – Akacjowa 53( Malecha)– 116 (Bożek)

17.00 W – sko – Świerkowa, Sosnowa, Tęczowa 1  – 23 (Gaik)

Sobota – 30.XII.

10.00 W – sko – Leśna, Modrzewiowa, Akacjowa

Parafia pw. Św. Brata Alberta organizuje

zimowisko narciarskie dla dzieci i młodzieży w Murzasichlu.

II tydzień ferii 4-10 lutego 2024 r.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii, bądź w kancelarii.