III Niedziela Adwentu – 17.XII.2023r.

1. Dzisiaj rozpoczynają się rekolekcje adwentowe. Program rekolekcji jak w ubiegłych latach. W niedzielę w zwykłych godzinach Mszy świętych a w poniedziałek i wtorek o godz. 11.00 i 19.00. Na Woli o godz. 17.00. We wtorek dzień spowiedzi i nawiedzenie chorych. Rekolekcjonistą jest ks. Dawid Piwowarski – Pallotyn.
  2. Dzisiaj trzecia niedziela adwentu – gaudete – radości.
  3. Zapraszam na roraty. Temat rorat: Franciszkowy plac budowy. Zapraszam wszystkich a szczególnie dzieci i młodzież. Roraty od środy do piątku o godz. 18.00. Przychodzimy z lampionami. Zakończenie rorat w piątek.
  4. Zapraszam wszystkich chętnych do dekoracji świątecznej świątyni, ubieranie choinek, szopki itp. na piątek 22 grudnia na godz. 19.00.
  5. Za tydzień w niedziele wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Msze św. niedzielne o godz. 9.00 i 12.00 a na Woli o godz. 10.30 a w nocy Msza Św. Pasterska o godz. 24.00 a na Woli o godz. 22.30. Pamiętajmy o chrześcijańskim przeżyciu tej Uroczystości – na wigilijnej kolacji niech będzie wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd, pojednanie.
  6. Z okazji Uroczystości Bożego Narodzenia od pasterki po każdej Mszy Św. adorujemy Dzieciątko Jezus przywiezione z Betlejem. Przy okazji adoracji możemy złożyć ofiarę na ogrzewanie kościoła.
  7. Zachęcam do kupna świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” Cena małych 10zł. I dużych 20zł.
  8. Wystawione są opłatki na stół wigilijny. W tym roku ofiary z opłatków przeznaczone są na urządzenie otoczenia kościoła a na Woli na drugi ołtarz.
  9. Zachęcam do zabierania kalendarza na przyszły rok. Są tam zamieszczone podstawowe informacje o najbliższym roku duszpastersko liturgicznym w naszej parafii.
  10. Dziękuję za ofiary na rzecz dzieł materialnych przy naszej świątyni składane w kopertach z zaproszeń lub wpłacane na konto bankowe.
  11. Dziękuję za wysprzątanie kościoła rodzinom z ul. Lazurowej i Gwiezdnej. Bardzo proszę o przygotowanie świątyni rodziny z ul. Księżycowej i Działkowej do ul. Księżycowej.
  12. Mamy ogrzewany kościół. Jeśli ktoś chce uczestniczyć w kosztach ogrzewania to proszę o ofiary na tacę w podpisanych kopertach.
  15. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00. – nie ma.
  16. Dzieci zapraszam do zakrystii po ziarenka.