XXI Niedziela Zwykła – 22.VIII.2021r.

  1. Bóg zapłać za ofiary na Archidiecezjalne Uczelnie Katolickie. Złożyliście 260zł.
  2. Trwa Nowenna przed uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
  3. Nasza pielgrzymka na Jasną górę przypada jak zwykle 23 sierpnia jutro w poniedziałek o godz. 15.30. W tym roku pójdziemy bezpieczniejszą trasą niż w ubiegłych latach. Bardzo proszę o przyjście lub o przyjechanie pod kościół parafialny osoby z Woli Hankowskiej i Kiedrzyńskiej. Wyruszamy o godz. 15.30 w kierunku ul. Szkolnej, następnie idziemy chodnikami przez ul. Św. Br, Alberta, Michałowskiego, Obr. Westerplatte, Szajnowicza – Iwanowa i ks. J. Popiełuszki w wchodzimy na Jasną Górę od Alei NMP. Msza Św. pod szczytem o godz. 18.30. Zapraszam.
  4. Trwa miesiąc sierpień, miesiąc dobrowolnego daru abstynencji.
  5. Przygotowujemy się już do X Święta Dziękczynienia w dniu 5 września. Zachęcam wszystkich do wzięcia czynnego udziału. Od tego roku zapraszam do udziału w procesji dodatkowo osoby, które przyjęły w ciągu ostatniego roku ważniejsze sakramenty. I tak zapraszam rodziców z nowo ochrzczonymi dziećmi, dzieci pierwszo komunijne, młodzież wybierzmowaną w listopadzie i pary nowo zaślubionych. Będzie okazja przywdziać świąteczne np. ślubne stroje. W tym roku festynu jeszcze nie będzie z obawy przed epidemią.
  6. We wtorek święto Św. Bartłomieja Apostoła, w czwartek Uroczystość NMP Częstochowskiej, w piątek wspomnienie św. Moniki i w sobotę św. Augustyna.
  7. Dziękuję za przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinom z ul. Długiej Puchała, Korba, Wrzalik. Na przyszły tydzień bardzo proszę o przygotowanie kościoła na niedzielę następne rodziny z ul. Długiej pp. Pacuda, Kaczmarek, Mrozik, Cygan.
  8. Spotkanie chóru w piątek o godz. 19.00.
  9. Polecam tygodnik „Niedziela”.
  10. Zapowiedzi:

Oskar Dźbik, kawaler, Wierzchowisko

Natalia Zawal, panna, Częstochowa

Zapowiedź 1

 

Proboszcz