III Niedziela Adwentu – 11.XII.2022r.

 1. 6 grudnia obchodziliśmy wspomnienie św. Mikołaja. 50 – ro dzieci otrzymało paczki od św. Mikołaja. Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj Niedziela Radości i rozpoczynamy rekolekcje adwentowe które poprowadzi ks. Kan. Dr inż. Damian Kwiatkowski. Msze Święte jutro i we wtorek o godz. 11.00 i 19.00 a na Woli o godz. 17.00. We wtorek spowiedź w godzinach od 10.00 i od 18.00 a na Woli od godz. 16.30. Po godz. 12.00 ks. Rekolekcjonista będzie nawiedzał osoby chore i starsze w domach. Bardzo proszę o informację, gdzie mamy dojechać.
 3. W ciągu tygodnia przeżywamy Msze Św. roratnie. Na roraty zapraszam wszystkich a szczególnie dzieci przed i po I Komunii Św.
 4. Są opłatki na stół wigilijny. Przedstawiciele parafii zanieśli poświęcone opłatki do Państwa domów a jeśli ktoś nie otrzymał opłatków, można zabrać je z kościoła. Dziękuję za ofiary które będą przeznaczona na urządzenie rabatek na placu kościelnym.
 5. Można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”. Cena dużych 20zł. a małych 10zł.
 6. Spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania z kl. I i starszych ponadpodstawowych w poniedziałek o godz. 20.00 po Mszy św. rekolekcyjnej.
 7. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania z kl. I i starszych ponadpodstawowych w środę i w czwartek o godz. 19.00.
 8. We wtorek wspomnienie św. Łucji, w środę św. Jana od Krzyża
 9. Mamy ogrzewany kościół. Jeśli ktoś ma życzenie uczestniczyć w kosztach ogrzewania, to bardzo proszę podawać ofiary w podpisanych kopertach na tacę lub przekazywać bezpośrednio.
 10. Dziękuję za wysprzątanie kościoła rodzinom z ul Długiej. Bardzo proszę o przygotowanie naszej świątyni na niedzielę następne rodziny z ul Długiej. Sugeruję okolice rodzin: p. Mrozek, Korba, Wrzalik.
 11. Bardzo proszę o powiadomienie, czy ktoś chciałby ofiarować choinkę do kościoła.
 12. Polecam tygodnik „Niedziela” z dodatkiem. Cena 10zł.
 13. Spotkanie chóru w piątek o godz. 19.00.
 14. Zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 10.00.
 15. Dzieci zapraszam po ziarenka do zakrystii.

Proboszcz