III Niedziela Wielkiego Postu – 20.III.2022r.

 1. Dziękuję za Wasze dary, które składaliście do koszów dla imigrantów wojennych z Ukrainy.
 2. Bóg zapłać za ofiary do puszek, które składaliście do puszek w ostatnią niedzielę z okazji niedzieli pomocy Kościołowi w świecie. Zebraliśmy 449zł.
 3. W najbliższą środę w naszej parafii przypada Doba Eucharystyczna. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 8.00 i zakończenie o godz. 24.00.
 4. W najbliższy piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Msze Święte o godz. 11.00 i 18.00 a na Woli o godz. 16.30. Zbiórka do puszek na „Fundusz Ochrony Życia. Zachęcam do podjęcia Adopcji Dziecka Poczętego. Można spożywać pokarmy mięsne.
 5. Za tydzień IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare. Kolor szat liturgicznych różowy.
 6. W środę 9 marca rozpoczęły się prace ziemne wokół kościoła. Docelowo obecne prace mają przygotować otoczenie kościoła do ułożenia utwardzenia kostką brukową. Na obecnym etapie wytyczymy obszar do utwardzenia przez okrawężnikowanie i usypanie tłucznia kamiennego. Bóg zapłać za wszelkie ofiary, dzięki którym obecne prace mogą być prowadzone. Przewidywany koszt obecnych prac to ok. 170tys. Zł. Na koncie parafialnym mamy uskładane niecałe 140tys. Zł., wobec tego proszę o wsparcie tych prac dodatkową ofiarą np. wpłatą na konto parafialne abyśmy byli wypłacalni. Ostateczny koszt podam po zakończeniu prac. Na ostateczne utwardzenie kostką będziemy składali pieniądze w ciągu następnego okresu. Przepraszam za utrudnienia w poruszaniu się wokół kościoła.
 7. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszam na rozważania Drogi Krzyżowej o godz. 17.30 a na Woli o godz. 16.00. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież.
 8. W niedziele Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.40. Na Woli przed Mszą św. o godz. 10.00.
 9. Za udział w nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 10. Za dwa tygodnie 3 kwietnia rozpoczynają się nasze rekolekcje wielkopostne. Rekolekcjonistą będzie ks. Karol Burban – Pallotyn. Zarezerwujmy czas na ten święty okres
 11. Na ostatnich ławkach są wyłożone koperty „Caritas”. W tych kopertach można składać jałmużnę wielkopostną na utrzymanie m.in. Domu Samotnej Matki i Dziecka. Można je przynosić do zakrystii bądź przesyłać do „Caritas”. Za ofiary „Caritas” będzie przesyłało podziękowania.
 12. Przy wejściu do kościoła jest wystawiony Krucyfiks do adorowania Chrystusa ukrzyżowanego. Czynimy to przez pokłon. Można przy tej okazji złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 13. Mamy ogrzewany kościół. Jeśli ktoś chce uczestniczyć w kosztach ogrzewania to bardzo proszę wrzucać ofiary w podpisanych kopertach na tacę.
 14. Dziękuję za wysprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Brzoskwiniowej. Bardzo proszę o przygotowanie naszej świątyni na niedzielę następne rodziny z ul. Wiśniowej. W okresie Wielkiego Postu nie stroimy kościoła kwiatami.
 15. Polecam tygodnik „Niedziela”.
 16. Dzieci zapraszam po odbiór „Ziarenek”.
 17. Spotkanie chóru w piątek o godz. 19.00.
 18. Zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 10.00.

Proboszcz