II Niedziela Wielkiego Postu – 13.III.2022r.

 1. Dziękuję za Wasze dary, które składaliście do koszów dla imigrantów wojennych z Ukrainy.
 2. Dzisiaj niedziela pomocy Kościołowi w świecie. Zbiórka do puszek po każdej Mszy Św. na pomoc polskim misjonarzom i misjonarkom.
 3. W najbliższą sobotę Uroczystość Świętego Józefa. Dzień szczególnej modlitwy za mężczyzn. Zapraszam na Msze Święte szczególnie mężczyzn.
 4. W ubiegłą środę 9 marca rozpoczęły się prace ziemne wokół kościoła. Docelowo obecne prace mają przygotować otoczenie kościoła do ułożenia utwardzenia kostką brukową. Na obecnym etapie wytyczymy obszar do utwardzenia przez okrawężnikowanie i usypanie tłucznia kamiennego. Bóg zapłać za wszelkie ofiary, dzięki którym obecne prace mogą być prowadzone. Przewidywany koszt obecnych prac to ok. 150tys. Zł. Ostateczny koszt podam po zakończeniu prac. Na ostateczne utwardzenie kostką będziemy składali pieniądze w ciągu następnego okresu. Przepraszam za utrudnienia w poruszaniu się wokół kościoła.
 5. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszam na rozważania Drogi Krzyżowej o godz. 17.30 a na Woli o godz. 16.00. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież.
 6. W niedziele Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.40. Na Woli przed Mszą św. o godz. 10.00.
 7. Za udział w nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 8. Można nabywać paschaliki na stół wielkanocny. Cena 10zł.
 9. Na ostatnich ławkach są wyłożone koperty „Caritas”. W tych kopertach można składać jałmużnę wielkopostną na utrzymanie m.in. Domu Samotnej Matki i Dziecka. Można je przynosić do zakrystii bądź przesyłać do „Caritas”. Za ofiary „Caritas” będzie przesyłało podziękowania.
 10. Mamy ogrzewany kościół. Jeśli ktoś chce uczestniczyć w kosztach ogrzewania to bardzo proszę wrzucać ofiary w podpisanych kopertach na tacę.
 11. Dziękuję za wysprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Dębowej, Berberysowej, Głogowej i Jodłowej. Bardzo proszę o przygotowanie naszej świątyni na niedzielę następne rodziny z ul. Brzoskwiniowej. W okresie Wielkiego Postu nie stroimy kościoła kwiatami.
 12. Polecam tygodnik „Niedziela”.
 13. Dzieci zapraszam po odbiór „Ziarenek”.
 14. Spotkanie chóru w piątek o godz. 19.00.
 15. Zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 10.00.

Proboszcz