III Niedziela Wielkiego Postu – 12.III.2023r.

 1. Bóg zapłać za ofiary do puszek w ostatnią niedzielę na Dzieło Pomocy Kościołowi w świecie. Zebraliśmy 526,9zł.
 2. Za tydzień IV Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Radości.
 3. Za tydzień 19 marca w niedzielę będziemy gościli w naszej wspólnocie przedstawicielki Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa. Usłyszymy o Ich charyzmacie i będziemy mogli wesprzeć dzieła przez Nie prowadzone.
 4. Uroczystość Św. Józefa przeniesiona jest na poniedziałek 20 marca.
 5. 23 w czwartek będziemy przeżywać w naszej parafii Dobę Eucharystyczną. Rozpoczęcie o godz. 8.00 Mszą Św., następnie od Mszy Św. o godz. 17.00 dołączą się do naszej adoracji Wojownicy Maryi i trwać będą przed Chrystusem Eucharystycznym do piątku do godz. 17.00. Warto zarezerwować czas w dzień czy w nocy na polecenie Bogu spraw swoich i ogólnych.
 6. 26 marca rozpoczynają się nasze rekolekcje wielkopostne.
 7. Uwieńczeniem rekolekcji będzie Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii którą poprowadzą rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. W tym roku pójdziemy z kościoła w lewą stronę do DK1 tak jak w 2018r.
 8. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszam na rozważania Drogi Krzyżowej o godz. 17.30 a na Woli o godz. 16.00. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież.
 9. W niedziele Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.45. Na Woli przed Mszą św. o godz. 10.00.
 10. Za udział w nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 11. Zachęcam do nabycia paschalików „Caritas”. Są wystawione na stoliku pod chórem. Cena 10 zł.
 12. Mamy ogrzewany kościół. Jeśli ktoś ma życzenie uczestniczyć w kosztach ogrzewania, to bardzo proszę podawać ofiary w podpisanych kopertach na tacę lub przekazywać bezpośrednio.
 13. Dziękuję za wysprzątanie kościoła rodzinom z ul Długiej. Bardzo proszę o przygotowanie naszej świątyni na niedzielę następne rodziny z ul Długiej. Sugeruję okolice rodzin: p. Szyda, Respondek, Zawada. W Wielkim Poście nie stroimy ołtarza kwiatami.
 14. Polecam tygodnik „Niedziela” z dodatkiem. Cena 10zł.
 15. Dzieci zapraszam po ziarenka do zakrystii.
 16. Spotkanie chóru w piątek o godz. 19.00.
 17. Zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 10.00.

Proboszcz