II Niedziela Wielkiego Postu – 5.III.2023r.

1. Dzisiaj Niedziela pomocy Kościołowi w świecie. Z tej racji zbiórka do puszek na pomoc polskim misjonarzom i misjonarkom.
  2. 9 marca w czwartek planujemy wyjazd do kina na film „Opiekun” o świętym Józefie. Wyjazd spod kościoła o godz. 19.10. Cena z przejazdem 25zł.
  3. 19 marca w niedzielę będziemy gościli w naszej wspólnocie przedstawicielki Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa. Usłyszymy o Ich charyzmacie i będziemy mogli wesprzeć dzieła przez Nie prowadzone.
  4. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszam na rozważania Drogi Krzyżowej o godz. 17.30 a na Woli o godz. 16.00. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież.
  5. W niedziele Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.45. Na Woli przed Mszą św. o godz. 10.00.
  6. Za udział w nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  7. Zachęcam do nabycia paschalików „Caritas”. Są wystawione na stoliku pod chórem. Cena 10zł.
  8. Mamy ogrzewany kościół. Jeśli ktoś ma życzenie uczestniczyć w kosztach ogrzewania, to bardzo proszę podawać ofiary w podpisanych kopertach na tacę lub przekazywać bezpośrednio.
  9. Dziękuję za wysprzątanie kościoła rodzinom z ul Długiej. Bardzo proszę o przygotowanie naszej świątyni na niedzielę następne rodziny z ul Długiej. Sugeruję okolice rodzin: p. Hertman, Folcholc, Bielaś. W Wielkim Poście nie stroimy ołtarza kwiatami.
  11. Dzieci zapraszam po ziarenka do zakrystii.
  13. Zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 10.00.