IV Niedziela Wielkiego Postu – 19.III.2023r.

 1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Radości – laetare – szaty liturgiczne różowe.
 2. Dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie przedstawicielki Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa – ss. Franciszkę i Celestynę. Usłyszymy o Ich charyzmacie i będziemy mogli wesprzeć dzieła przez Nie prowadzone.
 3. Uroczystość Św. Józefa przeniesiona jest na jutro – poniedziałek 20 marca.
 4. 23 w czwartek będziemy przeżywać w naszej parafii Dobę Eucharystyczną. Rozpoczęcie o godz. 8.00 Mszą Św., następnie od Mszy Św. o godz. 17.00 dołączą się do naszej adoracji Wojownicy Maryi i trwać będą przed Chrystusem Eucharystycznym do piątku do godz. 17.00. Warto zarezerwować czas w dzień czy w nocy na polecenie Bogu spraw swoich i ogólnych. Ramowy program adoracji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
 5. W najbliższą sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień świętości życia. Msze Św. o godz. 11.00 i 18.00. Na Woli o godz. 17.00. Zachęcam do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.
 6. Za tydzień w niedzielę 26 marca rozpoczyna się okres pasyjny. Zasłonimy w kościele obrazy i krzyże.
 7. Za tydzień w niedzielę rozpoczynają się nasze rekolekcje wielkopostne. Zarezerwujmy czas na spotkanie ze Słowem Bożym.
 8. Uwieńczeniem rekolekcji będzie Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii którą poprowadzą rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. W tym roku pójdziemy z kościoła w prawą stronę do DK1 tak jak w 2018r.
 9. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszam na rozważania Drogi Krzyżowej o godz. 17.30 a na Woli o godz. 16.00. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież.
 10. W niedziele Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.45. Na Woli przed Mszą św. o godz. 10.00.
 11. Za udział w nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 12. Zachęcam do nabycia paschalików „Caritas”. Są wystawione na stoliku pod chórem. Cena 10zł.
 13. Mamy ogrzewany kościół. Jeśli ktoś ma życzenie uczestniczyć w kosztach ogrzewania, to bardzo proszę podawać ofiary w podpisanych kopertach na tacę lub przekazywać bezpośrednio.
 14. Dziękuję za wysprzątanie kościoła rodzinom z ul Długiej. Bardzo proszę o przygotowanie naszej świątyni na niedzielę następne rodziny z ul Długiej. Sugeruję okolice rodzin: p. Kucharczyk, Addario, Zawada. W Wielkim Poście nie stroimy ołtarza kwiatami.
 15. Polecam tygodnik „Niedziela” z dodatkiem. Cena 10zł.
 16. Dzieci zapraszam po ziarenka do zakrystii.
 17. Spotkanie chóru w środę o godz. 19.00.
 18. Zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 10.00.

Proboszcz