Święto Świętej Rodziny – 26.XII.2021r.

1. Dzisiaj przypada Niedziela Świętej Rodziny. Na każdej Mszy Św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Wspominamy też Św. Szczepana, dlatego na każdej Mszy Św. będzie poświęcenie owsa. Po każdej Mszy Św. będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na Uczelnie Katolickie – KUL.
  2. Jutro Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Poświęcenie wina.
  3. We wtorek Święto Świętych Młodzianków
  4. W piątek zakończenie roku kalendarzowego sprawozdanie z całego roku duszpasterskiego na Mszy Św. o godz. 18.00. Po Mszy Św. Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i Te Deum – można uzyskać odpust.
  5. W sobotę Nowy Rok – Świętej Bożej Rodzicielki, Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze Św. Jak w każdą niedzielę. Można uzyskać odpust za odśpiewanie „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” o pomoc i światło Ducha Świętego w nowym roku.
  6. Wizytę kolędową planuję od wtorku – 28 grudnia. Z programem można zapoznać się z ogłoszenia na tablicach ogłoszeń, bądź ze strony internetowej. Przypominam, że jest to wizyta oficjalna, w czasie której możemy lepiej się zapoznać a także porozmawiać o sprawach parafialnych i rodzinnych a nade wszystko uzyskać błogosławieństwo na najbliższy rok przy wspólnej modlitwie. Przygotowujemy stół nakryty obrusem. Krzyż, świece i wodę święconą z kropidłem. Dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty do Religii, ziarenka i kontrolki młodzieży przed bierzmowaniem. W tym roku ograniczenia epidemiczne będą polegały na tym, że na osiedlu nowym i starym nawiedzał będę rodziny, które zaproszą mnie osobiście. Gdzie nie będę zaproszony, nie będę wchodził. Bardzo proszę o powiadomienia telefoniczne bądź mailowe.
  7. Bóg zapłać za Wasze dary, które składaliście do koszy. Zaniesione one zostały do czterech rodzin.
  8. Bóg zapłać za ofiary, które składaliście przy okazji przyjęcia opłatków wigilijnych. Zebraliśmy w Wierzchowisku 2664,5zł. A na Woli 106ozł.
  9. Mamy nowy witraż po lewej stronie drzwi wejściowych – Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko. Sam witraż, to dar p. Czesława Halejaka – wykonawcy wszystkich pozostałych witraży a oprawa to dar dzieci I – komunijnych – 2100zł. Reszta pieniędzy zebranych przez dzieci – 930zł. Została wpłacona na konto parafialne. Prace przeprowadził p. Robert i p. Anatol. Bóg zapłać za Wasze ofiary.
  10. Mamy ogrzewany kościół. Jeśli ktoś chce uczestniczyć w kosztach ogrzewania to bardzo proszę wrzucać ofiary w podpisanych kopertach na tacę.
  11. Dziękuję za przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinom z ul. Szkolnej – od ul. Długiej. Na przyszły tydzień bardzo proszę o przygotowanie kościoła na niedzielę następne rodziny z ul. Szkolnej – część środkowa.
  12. Polecam tygodnik „Niedziela”. Z okazji Świąt zwiększona objętość i cena 10zł.
  13. Dzieci zapraszam po odbiór „Ziarenek”.
  14. Obostrzenia epidemiczne: Kościół może być zajęty w 30%. Nie wliczają się w tę liczbę osoby zaszczepione. Wszystkich obowiązuje zakrywanie nosa i ust maseczką. Odległość między nie zaszczepionymi to 1,5 metra.

Program Wizyty kolędowej: Wola Hankowska i Wierzchowisko 2021r.

Wtorek – 28.XII.

9.00 Wola Hankowska – Akacjowa 1 ( Mizera) – 62 ( Liszaj) – 25 rodz.

17.00 W. Szkolna, Cisowa – 20 rodz.

Środa – 29.XII.

11.00 Wola Hankowska – Akacjowa 53( Malecha)– 116 (Bożek) – 20 r.

17.00 W – sko – Świerkowa, Sosnowa, Tęczowa 1  – 23 (Gaik)– 24 rodz.

Czwartek – 30.XII.

11.00 W.H. Dworska 100 ( Milner) – 23 ( Najman) – 23 rodz.

17.00 W – sko – Leśna, Modrzewiowa, Akacjowa – 18rodz.

Piątek – 31XII.

9.00 W-sko – Lipowa, Czereśniowa, Wrzosowa, Tęczowa 24 (Wąsowicz) – 36 (Pawłowscy) – 18 rodz.