VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie – 12.V.2024r

  1. Trwa miesiąc maj i nabożeństwa majowe zawsze po Mszy św. O godz. 18.00 a w niedziele po Mszy św. O godz. 16.00. Na Woli pół godziny przed Mszą św.
  2. Zapraszam na spotkanie rodziców dzieci I – komunijnych na czwartek na godz. 19.00.
  3. We wtorek Święto Św. Macieja Apostoła, w czwartek Święto Św. Andrzeja Boboli.
  4. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – zakończenie Okresu Wielkanocnego. Przypominam o przyjęciu komunii świętej wielkanocnej. Zwyczajowo okres przyjęcia Komunii Św. Jest przedłużony do Niedzieli Trójcy Św.
  5. 30 maja przypada Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. W tym roku proponuję aby Pan Jezus nawiedził ulice za szkołą. I tak proponuję następujące ołtarze: 1 – w okolicach ul. Parkowej, Brzoskwiniowej, Wiśniowej i Brzozowej 2 – ul. Tęczowa – od ul. Szkolnej, Świerkowa, Sosnowa, Leśna, Berberysowa 3 – Modrzewiowa, Lipowa, Czereśniowa, Wrzosowa, Tęczowa – od Br. Alberta 4 – Br. Alberta, Ogrodowa, Olchowa, Kolorowa, Jagodowa, Akacjowa, Leszczynowa. Na Woli pójdziemy w tym roku w kierunku ul. Dworskiej i proponuję następujące miejsca ołtarzy: 1na ul. Leśnej, 2 w okolicy p. Najman, 3 w okolicy p. Pogodzińskich i 4 p. Szczypior.
  6. Dziękuję za wysprzątanie kościoła rodzinom z ul. Długiej – pp. Dudek, Hertman i Mazur. Bardzo proszę o przygotowanie świątyni rodziny z ul. Długiej – pp. Puchała, Puchała i Siwy.
  7. Polecam tygodnik „Niedziela” z dodatkiem. Cena 10zł.
  8. Spotkanie chóru w środę o godz. 19.00.
  9. Dzieci zapraszam do zakrystii po ziarenka.
  10. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00.

Proboszcz