XX Niedziela Zwykła – 18.VIII.2024r.

1. W najbliższy piątek 23 sierpnia odbędzie się nasza parafialna pielgrzymka na Jasną Górę. Wyjście spod kościoła w Wierzchowisku o godz. 15.30. Idziemy chodnikami, więc nie ma obaw o bezpieczeństwo. Zachęcam do zarezerwowania czasu i sił na ten święty czas.
  2. Przygotowujemy się na wydarzenia 1 września – Święto Dziękczynienia i Festyn Parafialny. Bardzo proszę o zarezerwowanie czasu na Mszę Św. Dziękczynną o godz. 12.00. Festyn rozpoczynamy o godz. 15.00. Bardzo proszę o przygotowanie fantów na loterię, o przygotowanie ciast i innych potraw, o pomoc w organizacji tych wydarzeń.
  3. We wtorek wspominamy Św. Bernarda Opata, w środę Św. Piusa X, w czwartek NMP Królowej i w sobotę Święto Św. Bartłomieja.
  4. Dziękuję za wysprzątanie kościoła rodzinom: pp. Organa, Organa i Włosowicz. Bardzo proszę o przygotowanie świątyni następne rodziny z ul. Długiej: pp. Maciaszek, Mazur, Szymusińscy.
  7. Jako wspólnota parafialna staramy się zapewnić nieletnim poczucie bezpieczeństwa oraz wspomagać ich rozwój. Od 15 sierpnia 2024 r. wprowadziliśmy „Parafialne standardy ochrony dzieci” które są upublicznione na stronie internetowej oraz w kancelarii. Standardy te określają sposób reagowania na ich krzywdę lub niestosowne zachowanie a także wyznaczają sposób postępowania z osobą pokrzywdzoną i sprawcą. W parafii jest wyznaczona „osoba zaufania” (Anna Jończyk, mail: jonczyk73@gmail.com )do której nieletni mogą się zgłosić z przejawami przemocy ze strony osoby dorosłej lub innego dziecka w parafii lub poza nią.