IV Niedziela Adwentu – 18.XII.2022r.

 1. Bóg zapłać za liczny udział w rekolekcjach adwentowych.
 2. W ciągu tygodnia przeżywamy Msze Św. roratnie. Na roraty zapraszam wszystkich a szczególnie dzieci przed i po I Komunii Św. Zakończenie rorat w piątek.
 3. Są jeszcze opłatki na stół wigilijny. Przedstawiciele parafii zanieśli poświęcone opłatki do Państwa domów a jeśli ktoś nie otrzymał opłatków, można zabrać je z kościoła. Dziękuję za ofiary które będą przeznaczona na urządzenie rabatek na placu kościelnym.
 4. Można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”. Cena 10zł.
 5. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania z kl. I i starszych ponadpodstawowych w środę na strojeniu kościoła na święta i w czwartek o godz. 19.00.
 6. W najbliższą środę strojenie naszej świątyni na święta. Ubieranie choinek, budowanie stajenki betlejemskiej. Zapraszam wszystkich, którzy mają możliwość posłużenia naszej wspólnocie. Zaczynamy po Mszy Św. ok. godz. 19.00.
 7. Spowiedź młodzieży przed Sakramentem Bierzmowania w piątek o godz. 10.00.
 8. W sobotę Wigilia Narodzenia Bożego. Pamiętajmy o chrześcijańskim przeżyciu tej Uroczystości – na wigilijnej kolacji niech będzie wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd, pojednanie. Pasterka w Woli Hankowskiej o godz. 22.30 , a w Wierzchowisku o godz. 24.00.
 9. W niedzielę, 25 grudnia, Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Zapraszam na Msze św. o godz. 9.00, 12.00 i 16.00, Na Woli o godz. 10.30.
 10. Z okazji Uroczystości Bożego Narodzenia od pasterki po każdej Mszy Św. adorujemy Dzieciątko Jezus przywiezione z Betlejem. Przy okazji adoracji możemy złożyć ofiarę na ogrzewanie kościoła.
 11. W poniedziałek po Bożym Narodzeniu w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna w naszej parafii. Wizytatorem będzie ks. bp Antoni Długosz. Z tej racji odbędzie się bierzmowanie naszej parafii na Mszy Św. o godz. 12.00.
 12. Wizyta kolędowa jest planowana od środy 28 stycznia. Szczegóły za tydzień.
 13. Mamy ogrzewany kościół. Jeśli ktoś ma życzenie uczestniczyć w kosztach ogrzewania, to bardzo proszę podawać ofiary w podpisanych kopertach na tacę lub przekazywać bezpośrednio.
 14. Dziękuję za wysprzątanie kościoła rodzinom z ul Długiej. Bardzo proszę o przygotowanie naszej świątyni na niedzielę następne rodziny z ul Długiej. Sugeruję okolice rodzin: p. Pacuda, Kaczmarek, Mrozik, Cygan.
 15. Polecam tygodnik „Niedziela” z dodatkiem. Cena 10zł.
 16. Dzieci zapraszam po ziarenka do zakrystii.

Proboszcz