XXII Niedziela Zwykła – 28.VIII.2022r.

 1. Bóg zapłać za ofiary do puszek na archidiecezjalne uczelnie katolickie. Zebrano 251,08zł.
 2. Trwa miesiąc sierpień – czas dobrowolnego daru abstynencji narodu polskiego.
 3. Bóg zapłać za wspólne pielgrzymowanie na Jasną Górę 23 sierpnia. Było nas pieszych pielgrzymów 45 osób. Wiele osób jeszcze dojechało na samą Mszę św. pod Szczytem Jasnogórskim.
 4. I czwartek miesiąca. Nabożeństwo o powołania po Mszy Św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8.00. Na Mszę Św. zapraszam dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców, rodziców, pracowników szkoły…
 5. I piątek miesiąca. Spowiedź o godz. 17.00 i Msza Św. z nabożeństwem o godz. 18.00. Na Woli spowiedź o godz. 15.30 i Msza Św. o godz. 16.00.
 6. I sobota miesiąca. Msza Św. i Nabożeństwo Fatimskie z procesją ze świecami wokół kościoła o godz. 18.00.
 7. XI Święto Dziękczynienia i festynu parafialnego, w przyszłą niedzielę – 4 września. Tego dnia wspominamy 25 rocznicę powołania naszej Parafii. Mszę Św. rozpoczynamy od procesji spod kap;iczki Najśw. Serca Jezusa o godz. 11.45. Celebransem i kaznodzieją będzie ks. Prał. Marian Duda. Zapraszam do procesji przedstawicieli stanów i zawodów: Ministranci i lektorzy, dzieci ochrzczone w ubiegłym roku, dzieci, dzieci pierwszokomunijne, harcerze, młodzież, młodzież bierzmowana w ubiegłym roku, studenci, pary małżeńskie które przyjęły Sakrament małżeństwa w ostatnim roku, nauczyciele, nauczyciele akademiccy, prawnicy, informatycy, lekarze i pracownicy medyczni, przedstawiciele biznesu, bankowcy, pocztowcy, stolarze, budowlańcy, handlowcy, branża odzieżowa, szewcy, rolnicy, ogrodnicy, pszczelarze, kierowcy zawodowi, Straż Pożarna, urzędnicy państwowi, samorządowi, muzycy, Wojownicy Maryi, Domowy Kościół i Akcja Katolicka, chór, Żywy Różaniec, Grupa Adoracyjna Najświętszego Sakramentu, Grupa Adoracyjna Krwi Chrystusa. Od godz. 15.00 rozpoczynamy festyn parafialny. Wśród atrakcji festynowych przewidziane są m.in. prowadzenie zabaw, śpiewów przez znany duet Anny Bystroń – Jajkiewicz i Marcina Jajkiewicza. Dzieci będą mogły bawić się z animatorami Bańkolandii z Zawiercia. Będzie jeszcze więcej różnych atrakcji. Zapraszam wszystkich którzy w ubiegłych latach brali udział w organizacji i wszystkich, którzy chcą się zaangażować. Oczekujemy, że panie przygotują jakieś wypieki np. ciasta lub ciasteczka, bułeczki itp.
 8. W poniedziałek wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela i w sobotę Św. Grzegorza Wielkiego.
 9. Dziękuję za wysprzątanie kościoła rodzinom z ul. Długiej od nru 213. Bardzo proszę o przygotowanie naszej świątyni na niedzielę następne rodziny z ul. Długiej.
 10. Polecam tygodnik „Niedziela”.
 11. Spotkanie chóru w piątek o godz. 19.00.
 12. Zapowiedzi:

Piotr Sapała, 1994r., Wierzchowisko

Anna-Maria Stelmach, 1993r., panna, Wierzchowisko

Zapowiedź 1