XI ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA I FESTYN PARAFIALNY – 4 września

To nasz dzień! To nasze Święto! Dziękujemy i prosimy o błogosławieństwo naszego DOBREGO PASTERZA. Dajemy wszystko naszemu Panu z miłości do Najwyższego a otrzymujemy od TEGO KTÓRY DO KOŃCA NAS UMIŁOWAŁ. ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA to czas i miejsce u boku NASZEGO PASTERZA. W pierwszą niedzielę, 4 września XI Święto Dziękczynienia w naszej wspólnocie. Zapraszam nas wszystkich do dziękczynienia rozpoczynając od procesji o godz. 11.45 od kapliczki Najświętszego Serca Pana Jezusa do naszej świątyni. W kościele złożymy przed ołtarzem pańskim, w podziękowaniu najpiękniejsze na świecie róże by dziękować i prosić. Zapraszam do procesji tych, którzy tam powinni być i pozostałych. Kto? : Ministranci i lektorzy, dzieci ochrzczone w ubiegłym roku, dzieci, dzieci pierwszokomunijne, harcerze, młodzież, młodzież bierzmowana w ubiegłym roku, studenci, pary małżeńskie które przyjęły Sakrament małżeństwa w ostatnim roku, nauczyciele, nauczyciele akademiccy, prawnicy, informatycy,  lekarze i pracownicy medyczni, przedstawiciele biznesu, bankowcy, pocztowcy, stolarze, budowlańcy, handlowcy, branża odzieżowa, szewcy, rolnicy, ogrodnicy, pszczelarze, kierowcy zawodowi, Straż Pożarna, urzędnicy państwowi, samorządowi, muzycy, Wojownicy Maryi, Domowy Kościół i Akcja Katolicka, chór, Żywy Różaniec, Grupa Adoracyjna Najświętszego Sakramentu, Grupa Adoracyjna Krwi Chrystusa.

Od godz. 15.00 rozpoczynamy festyn parafialny. Wśród atrakcji festynowych przewidziane są m.in. prowadzenie zabaw, śpiewów przez znany duet Anny Bystroń – Jajkiewicz i Marcina Jajkiewicza. Dzieci będą mogły bawić się z animatorami Bańkolandii z Zawiercia. Posłuchamy naszej parafianki uczestniczki nagrań płyt w naszej świątyni z chórem filharmonicznym z Częstochowy p. Angeliny Domagała – mezzosopran, dzieci i dorośli będą mogli pobrykać z zespołem SZYŻKA BAND, zasłuchamy się w wykonania utworów w wykonaniu naszego p. Adama Sikorskiego. Co będzie więcej? Chcesz się przekonać? Będzie jeszcze więcej różnych atrakcji, np. kulinarnych. Młodzież i dzieci będą mogły posmakować napojów owocowych np. oranżady, lemoniady. Inni też będą mogli posmakować kawy espresso, capuccino, spróbować dań z grilla, np. karkówki, kiełbaski, kaszanki, szaszłyka, roladki mięsnej, tradycyjne już ciasta, ciasteczka, śledzie w zalewie octowej, żołądki gęsie, porcetta, ziołowy bigosik i jeszcze wiele. Można poskakać na dmuchańcach, pobrykać w kulach wodnych. Trudno wymienić wszystko. Zakończymy uroczystość o zmierzchu festiwalem sztucznych ogni.  Zapraszam wszystkich którzy w ubiegłych latach brali udział w organizacji i wszystkich, którzy chcą się zaangażować. Oczekujemy, że panie przygotują jakieś wypieki np. ciasta lub ciasteczka, bułeczki itp.