Wielki Post 2021

Od środy popielcowej rozpoczęliśmy czas przygotowania na spotkanie Chrystusa Zmartwychwstałego – Wielki Post. Prowadzą nas tam trzy drogi.

  1. Modlitwa: a) W każdy piątek Droga Krzyżowa przeważnie o godz. 17.30 i na Woli Hankowskiej o godz. 16.00b) Gorzkie Żale. Zawsze w niedziele o godz. 15.30 i na Woli Hankowskiej o godz. 10.00 c) Udział w rekolekcjach wielkopostnych w dniach 21 do 23 marca.
  2. Pokuta: a) Post ścisły w środę popielcową i w Wielki Piątek. b) Post jakościowy w każdy piątek. c) Powstrzymać się od udziału w zabawach d) Indywidualnie podjęte wyrzeczenia.
  3. Jałmużna: a) Budujemy kuchnię dla ubogich „Caritas” w Częstochowie na ul. Ogrodowej składając ofiary korzystając z kopert – cegiełek. b) Zakupując Świece „Caritas”. c) Wspierając misje ewangelizacyjne n.p. wysyłając sms-y. d) Wspierając bardziej potrzebujących darami do koszy w kościołach i sklepach.        Zachęcam do wspólnego przemierzania drogi pokutnej. Ks. Marek.