I Niedziela Wielkiego Postu – 21.II.2021r.

 1. Bóg zapłać za ofiary do puszek na dobroczynny ruch „Betel” w ostatnią niedzielę. Zebrano 566,79zł.
 2. Za tydzień Niedziela Pomocy Kościołowi w świecie. Po każdej Mszy Św. zbiórka do puszek na pomoc polskim misjonarzom i misjonarkom.
 3. Dziękuję za wykonanie dekoracji wielkopostnych w naszych świątyniach.
 4. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty które składacie przy okazji adoracji Krucyfiksu. W tym roku ze względu na epidemię nie całujemy Ran Chrystusa, ale adorujemy pokłonem przed Krzyżem.
 5. Zachęcam do zakupu świec „Caritas”. Cena 10zł.
 6. Od dzisiaj możemy zabierać koperty – cegiełki „Caritas”. W kopertach jest zamieszczona informacja o formie ofiary ( gotówka czy przelewem) i pozostałe informacje. Koperty zwracamy w dowolnym terminie np. na tacę.
 7. W kościołach i w sklepach na terenie parafii zostały wystawione kosze do których można wkładać artykuły spożywcze bądź chemii AGD, które będą rozniesione do osób bardziej potrzebujących w naszej parafii przed świętami. Możemy to uczynić w ramach jałmużny wielkopostnej.
 8. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszam na rozważania Drogi Krzyżowej o godz. 17.30 a na Woli o godz. 16.00. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież.
 9. W niedziele Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.40. Na Woli przed Mszą św. o godz. 10.00.
 10. Za udział w nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 11. W czwartek spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. o godz. 19.00.
 12. W poniedziałek Święto Katedry Św. Piotra
 13. Zbiórka elektrośmieci z której dochód przeznaczony jest na cele misyjne do 3 marca w środę do godz. 14.00. Śmieci składamy na placu kościelnym za bramą po lewej stronie.
 14. Dziękuję za przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinom z ul. Słonecznej 30 do końca. Na przyszły tydzień bardzo proszę o wysprzątanie kościoła rodziny z ul. Osiedlowej 1 do 30.
 15. Mamy ogrzewany kościół. Jeśli ktoś chciałby uczestniczyć w kosztach ogrzewania, to bardzo proszę wrzucać ofiary na tacę w podpisanych kopertach.
 16. Polecam tygodnik „Niedziela”.
 17. Zapraszam dzieci do zabierania „ Ziarenek”.

Proboszcz