XXIII Niedziela Zwykła – XI Święto Dziękczynienia – 4.IX.2022r.

  1. Dzisiaj obchodzimy XI Święto Dziękczynienia i festyn parafialny. Dzisiaj wspominamy 25 rocznicę powołania naszej Parafii. Mszę Św. rozpoczynamy od procesji spod kapliczki Najśw. Serca Jezusa o godz. 11.45. Celebransem i kaznodzieją będzie ks. Prał. Marian Duda. Zapraszam do procesji przedstawicieli stanów i zawodów: Ministranci i lektorzy, dzieci ochrzczone w ubiegłym roku, dzieci, dzieci pierwszokomunijne, harcerze, młodzież, młodzież bierzmowana w ubiegłym roku, studenci, pary małżeńskie które przyjęły Sakrament małżeństwa w ostatnim roku, nauczyciele, nauczyciele akademiccy, prawnicy, informatycy, lekarze i pracownicy medyczni, przedstawiciele biznesu, bankowcy, pocztowcy, stolarze, budowlańcy, handlowcy, branża odzieżowa, szewcy, rolnicy, ogrodnicy, pszczelarze, kierowcy zawodowi, Straż Pożarna, urzędnicy państwowi, samorządowi, muzycy, Wojownicy Maryi, Domowy Kościół i Akcja Katolicka, chór, emeryci, Żywy Różaniec, Grupa Adoracyjna Najświętszego Sakramentu, Grupa Adoracyjna Krwi Chrystusa. Od godz. 15.00 rozpoczynamy festyn parafialny. Wśród atrakcji festynowych przewidziane są m.in. prowadzenie zabaw, śpiewów przez znany duet Anny Bystroń – Jajkiewicz i Marcina Jajkiewicza. Dzieci będą mogły bawić się z animatorami Bańkolandii z Zawiercia. Będzie jeszcze więcej różnych atrakcji. Przygotowane są wypieki np. ciasta lub ciasteczka, bułeczki itp., Są przygotowane dania z grilla, pyszne potrawy np. bigos, tradycyjne dania ks. Proboszcza – śledzie w zalewie octowej, żołądki gęsie z żurkiem, porchetta itp.
  2. W czwartek święto Narodzenia NMP – MB Siewnej. Błogosławieństwo ziarna do siewu
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
  4. Dziękuję za wysprzątanie kościoła rodzinom z ul. Długiej. Bardzo proszę o przygotowanie naszej świątyni na niedzielę następne rodziny z ul. Długiej.
  5. Polecam tygodnik „Niedziela” z dodatkiem. Cena 10zł.
  6. Spotkanie chóru w piątek o godz. 19.00.
  7. Zapowiedzi:

Piotr Sapała, 1994r., Wierzchowisko

Anna-Maria Stelmach, 1993r., panna, Wierzchowisko

Zapowiedź 2