IV Niedziela Wielkiego Postu – 10.III.2024r.

1. Dzisiaj niedziela radości – laetare. Kolor szat liturgicznych – różowy. W przyszłą niedzielę zakrywamy krzyże i obrazy.
  2. Zapraszam na spotkanie młodzież z klasy ósmej przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania na czwartek na godz. 19.00.
  3. W sobotę 16 marca rozpoczyna się Nowenna #21:20. Potrwa do 24 marca. Po każdej Mszy św. Będziemy modlić się w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem Św. Andrzeja Boboli i bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
  4. Za tydzień 17 marca w niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Program rekolekcji taki jak w latach ubiegłych. Rekolekcjonistą będzie ks. Kan. Dr Jarosław Grabowski – Redaktor Naczelny Tygodnika Niedziela. Uprzejmie proszę o zarezerwowanie czasu na święte ćwiczenia duchowe. Dopełnieniem czasu rekolekcji będzie Droga Krzyżowa ulicami parafii. W tym roku pójdziemy na ulice osiedla za szkołą, podobnie jak w 2017roku.
  5. W sobotę 23 marca będziemy przeżywali Dobę Eucharystyczną. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 8.00 a od godz. 16.00 włączą się w naszą adorację Wojownicy Maryi i będą nam towarzyszyć w adoracji Najświętszego Sakramentu do niedzieli do Mszy Św. O godz. 16.00.
  6. W niedziele Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.45. Na Woli przed Mszą św. o godz. 10.00.
  7. Droga Krzyżowa o godz. 17.30 a na Woli o godz. 16.00. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież.
  8. Zachęcam do kupowania paschalików. Cena 10zł.
  9. W poniedziałek święto św. Kazimierza, Królewicza
  10. Dziękuję za wysprzątanie kościoła rodzinom z ul. Długiej – pp. Marchewka, Janik i Świerczyńscy. Bardzo proszę o przygotowanie świątyni rodziny z ul. Długiej – pp. Muc, Hertman, Bernat, Pawlet.
  11. Mamy ogrzewany kościół. Jeśli ktoś chce uczestniczyć w kosztach ogrzewania to proszę o ofiary na tacę w podpisanych kopertach.
  14. Dzieci zapraszam do zakrystii po ziarenka.
  15. Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 10.00.