XXI Niedziela Zwykła – 21.VIII.2022r.

 1. Dzisiaj zbiórka do puszek na archidiecezjalne uczelnie katolickie.
 2. Trwa miesiąc sierpień – czas dobrowolnego daru abstynencji narodu polskiego.
 3. Trwa nowenna przed Uroczystością NMP Jasnogórskiej.
 4. Nasza pielgrzymka na Jasną górę przypada jak zwykle 23 sierpnia we wtorek. Wyruszamy o godz. 15.30 w kierunku ul. Szkolnej, następnie idziemy chodnikami przez ul. Św. Br. Alberta, Michałowskiego, Obr. Westerplatte, Szajnowicza – Iwanowa i ks. J. Popiełuszki w wchodzimy na Jasną Górę od Alei NMP. Mieszkańcy Woli Hankowskiej i Kiedrzyńskiej mogą rozpocząć pielgrzymkę pod kapliczką św. Wawrzyńca o godz. 15.00 i dojdą do kościoła parafialnego na godz. 15.30. Msza Św. pod szczytem o godz. 18.30. Zapraszam.
 5. Przygotowujemy się do XI Święta Dziękczynienia i do festynu parafialnego, które odbędą się w I niedzielę, 4 września. Tego dnia wspominamy 25 rocznicę powołania naszej Parafii. Zapraszam do procesji również osoby, które przyjęły w ciągu ostatniego roku ważniejsze sakramenty – rodziców z dziećmi ochrzczonymi, dzieci które przyjęły I Komunię Świętą, młodzież, która przyjęła Sakrament Bierzmowania i pozostałe stany i zawody. Wśród atrakcji festynowych przewidziane są m.in. prowadzenie zabaw, śpiewów przez znany duet Anny Bystroń – Jajkiewicz i Marcina Jajkiewicza. Dzieci będą mogły bawić się z animatorami Bańkolandii z Zawiercia. Będzie jeszcze więcej różnych atrakcji. Zapraszam wszystkich którzy w ubiegłych latach brali udział w organizacji i wszystkich, którzy chcą się zaangażować. Jeśli ktoś ma życzenie, to może już ofiarować przedmioty na loterię festynową. Oczekujemy, że panie przygotują jakieś wypieki np. ciasta lub ciasteczka, bułeczki itp.
 6. W poniedziałek wspomnienie NMP Królowej, w środę Święto Św. Bartłomieja, w piątek Uroczystość NMP Częstochowskiej, w sobotę św. Moniki
 7. Dziękuję za wpłaty na konto parafialne bądź przekazywanie bezpośrednio na spłatę przeprowadzonych prac wokół kościoła. Musimy wypłacić za prace. Dziękuję za dotychczasowe wpłaty i proszę o dalszą wrażliwość na potrzeby wspólnoty.
 8. Serdecznie dziękuję za wykonane prace na rzecz otoczenia naszej świątyni – za wykonanie asfaltowego wjazdu na plac kościelny i za wyłożenie kostką brukową wiaty na placu kościelnym.
 9. Dziękuję za wysprzątanie kościoła rodzinom z ul. Osiedlowej od nru 145 do 169. Bardzo proszę o przygotowanie naszej świątyni na niedzielę rodziny z ul. Długiej od nru 213.
 10. Polecam tygodnik „Niedziela”.
 11. Spotkanie chóru w piątek o godz. 19.00.

 

Proboszcz