Uroczystość Narodzenia Pańskiego – 25.XII.2022r.

1. Bóg zapłać za ofiary składane z okazji przyjętych opłatków. Zebraliśmy 7145zł. I przeznaczamy fundusze na urządzanie rabatek na placu. Na Woli zebraliśmy 2100zł. Które przeznaczymy na przybicie podbitki pod dachem.
  2. Bardzo dziękuję za prace przy wystroju świątecznym naszej świątyni. Dziękuję paniom i panom. Dziękuję młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania. Dziękuję za projekt i wykonanie stajenki paniom Magdom Bałdys i Pacuda.
  3. Dzisiaj, 25 grudnia, Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Zapraszam na Msze św. o godz. 9.00, 12.00 i 16.00, Na Woli o godz. 10.30.
  4. Z okazji Uroczystości Bożego Narodzenia od pasterki po każdej Mszy Św. adorujemy Dzieciątko Jezus przywiezione z Betlejem. Przy okazji adoracji możemy złożyć ofiarę na ogrzewanie kościoła.
  5. Jutro w poniedziałek po Bożym Narodzeniu w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna w naszej parafii. Wizytatorem będzie ks. bp Antoni Długosz. Z tej racji odbędzie się bierzmowanie naszej parafii na Mszy Św. o godz. 12.00. Bierzmowanych będzie 17 osób.
  6. W poniedziałek 26 grudnia Święto Św. Szczepana – poświęcenie owsa, we wtorek Św. Jana Apostoła i Ewangelisty – poświęcenie wina, w środę Św. Młodzianków, w piątek Święto Świętej Rodziny.
  7. Zakończenie roku i sprawozdanie roczne ze śpiewem nieszporów o godz. 18.00.
  8. 1 stycznia w niedzielę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Tego dnia małżeństwa będą mogły odnowić przyrzeczenia małżeńskie z okazji piątkowego święta Świętej Rodziny.
  9. Wizyta kolędowa jest planowana od środy 28 grudnia. Plan kolędy poniżej.
  10. Planowane są w naszej parafii następujące wydarzenia: 6 stycznia w piątek o godz. 16.00 Msza Św. i koncert zespołu Dobrych Uczynków ze Starostwa Powiatowego. W niedzielę 8 stycznia po godz. 12.00 jasełka w wykonaniu dzieci z naszej szkoły. W sobotę 14 stycznia od godz. 17.00 wspólne śpiewanie kolęd i koncert artystów p. Jajkiewicz i artystów z naszej parafii. Bardzo proszę zaplanować sobie czas na udział w tych wydarzeniach.
  11. Mamy ogrzewany kościół. Jeśli ktoś ma życzenie uczestniczyć w kosztach ogrzewania, to bardzo proszę podawać ofiary w podpisanych kopertach na tacę lub przekazywać bezpośrednio.
  12. Dziękuję za wysprzątanie kościoła rodzinom z ul Długiej. Bardzo proszę o przygotowanie naszej świątyni na niedzielę następne rodziny z ul Długiej. Sugeruję okolice rodzin: p. Wochal, Myśliwiec, Prysak.
  14. Dzieci zapraszam po ziarenka do zakrystii.

Program Wizyty kolędowej: Wola Hankowska

i Wierzchowisko 2022r.

Środa – 28.XII.

11.00 Wola Hankowska – Akacjowa 1 ( Mizera) – 62 ( Liszaj)