III Niedziela Adwentu – 12.XII.2021r.

1. Od dzisiaj rozpoczynają się rekolekcje adwentowe. Rekolekcjonistą będzie ks. Kan. Dr Sebastian Kępa – proboszcz z Rudnik. Warto już teraz pomyśleć o zarezerwowaniu czasu na te chwalebne ćwiczenia duchowne. Nawiedziny chorych będą w drugim dniu rekolekcji – w dniu spowiedzi – w poniedziałek.
  2. Dzisiaj Niedziela Radości (Gaudete). Kolor szat liturgicznych różowy. Rozpoczynają się Kwartalne Dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin
  3. Bóg zapłać za ofiary do puszek na Św. Mikołaja. Zebraliśmy 669,76z ł. Św. Mikołaj rozdał 54 paczki. Cena każdej paczki 20zł. Brakującą resztę pieniędzy dołożyłem z pieniędzy, które składacie na tacę. Bóg zapłać.
  4. Zapraszam wszystkich a szczególnie dzieci na Msze Św. roratnie od poniedziałku do piątku na godz. 18.00. Temat spotkań roratnich „Droga do Betlejem”.
  5. W kościołach są wystawione kosze do których można składać ofiary w postaci produktów żywnościowych bądź chemii agd. Wasze dary zostaną rozniesione do osób bardziej potrzebujących z naszej parafii.
  6. Jeśli ktoś chciałby pomóc dzieciom z Kolumbii przed świętami, to informacje są zamieszczone na stronie internetowej. Akcja „Cuksy”.
  7. Wystawione są opłatki na stół wigilijny. Ze względu na czas pandemiczny opłatki można odbierać w kościele. Ofiary z opłatków będą przeznaczone na urządzenie otoczenia kościoła a na Woli na zbudowanie ołtarzy bocznych.
  8. Można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”. Cena dużych 17zł., a małych 8zł.
  9. Można wpisywać intencje mszalne do kalendarza intencji mszalnych na 2022r. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych za zmarłych, z ok. urodzin, imienin, rocznic ślubu itp.
  10. Mamy ogrzewany kościół. Jeśli ktoś chce uczestniczyć w kosztach ogrzewania to bardzo proszę wrzucać ofiary w podpisanych kopertach na tacę.
  11. We wtorek wspomnienie Św. Ambrożego i w środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  12. Dziękuję za przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinom z ul. Małej. Na przyszły tydzień bardzo proszę o przygotowanie kościoła na niedzielę następne rodziny z ul. Złotej. W czasie adwentu nie stroimy ołtarza kwiatami.
  15. Dzieci zapraszam po odbiór „Ziarenek”.
  16. Bardzo proszę o przekazanie mi informacji, czy ktoś chciałby ofiarować choinki do kościoła. Ubieranie świąteczne szopki i kościoła przewidujemy na środę za tydzień. Zapraszam chętnych do pomocy przy pracach przedświątecznych.

Program rekolekcji adwentowych

Niedziela – 12.XII.