IV Niedziela Wielkanocna – Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza – Odpust – 21.IV.2024r.

 1. Dziękuję za uprzątnięcie dekoracji świątecznych.
 2. Zapraszam na demontaż Grobu Pańskiego jutro w poniedziałek na godz. 18.30.
 3. Dzisiaj przypada Niedziela Dobrego Pasterza – odpust w naszej parafii. Celebransem i kaznodzieją będzie ks. kan. Dr Jarosław Grabowski – Redaktor Naczelny tygodnika „Niedziela”. Przygotujmy się na ten dzień przez spowiedź i przygotowanie uroczystości aby uczcić naszego patrona i uzyskać odpust, który możemy ofiarować za samych siebie lub za zmarłych.
 4. Dzisiaj przypada 60 Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Powstała inicjatywa modlitwy o powołania do kapłaństwa do naszej wspólnoty seminaryjnej. Jeśli ktoś zdecyduje się na modlitwę codzienną „Pod Twoją obronę” w tej intencji przez rok ( czas peregrynacji kopii Obrazu Jasnogórskiego), to zapraszam do odebrania kopert – listów zachęcających do tej modlitwy.
 5. Dzisiaj zbiórka do puszek na Niższe Seminarium – Liceum Humanistyczne.
 6. We wtorek przypada Uroczystość Świętego Wojciecha B i M głównego patrona Polski i w czwartek święto Św. Marka Ewangelisty.
 7. Dziękuję za wysprzątanie kościoła rodzinom z ul. Długiej – pp. Ziebaczewscy, Bachniak, Operacz, Bareła. Bardzo proszę o przygotowanie świątyni rodziny z ul. Długiej – pp. Walczak, Stęplewscy i Bawor.
 8. Polecam tygodnik „Niedziela” z dodatkiem. Cena 10zł.
 9. Spotkanie chóru w środę o godz. 19.00.
 10. Dzieci zapraszam do zakrystii po ziarenka.
 11. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00.

Proboszcz