IV Niedziela Adwentu – 19.XII.2021r.

 1. Bóg zapłać za liczny udział w rekolekcjach.
 2. Ubieranie świąteczne szopki i kościoła przewidujemy na środę. Zapraszam wszystkich chętnych do pomocy na godz. 19.00.
 3. Zapraszam wszystkich a szczególnie dzieci na Msze Św. roratnie na godz. 18.00. Temat spotkań roratnich „Droga do Betlejem”. Zakończenie rorat w czwartek.
 4. W kościołach są wystawione kosze do których można składać ofiary w postaci produktów żywnościowych bądź chemii agd. Wasze dary zostaną rozniesione do osób bardziej potrzebujących z naszej parafii.
 5. Jeśli ktoś chciałby pomóc dzieciom z Kolumbii przed świętami, to informacje są zamieszczone na stronie internetowej. Akcja „Cuksy”.
 6. Wystawione są opłatki na stół wigilijny. Ze względu na czas pandemiczny opłatki można odbierać w kościele. Ofiary z opłatków będą przeznaczone na urządzenie otoczenia kościoła a na Woli na zbudowanie ołtarzy bocznych.
 7. Można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”. Cena dużych 17zł., a małych 8zł.
 8. W piątek Wigilia Narodzenia Bożego. Pamiętajmy o chrześcijańskim przeżyciu tej Uroczystości – na wigilijnej kolacji niech będzie wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd, pojednanie. Pasterka w Woli Hankowskiej o godz. 22.30 , a w Wierzchowisku o godz. 24.00. W kościele parafialnym oprawę muzyczną będzie prowadził zespół „Szyżka Band”. Zapraszam na godz. 23.30 na koncert przed Pasterką w wykonaniu w/w zespołu.
 9. W sobotę 25 grudnia, Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Zapraszam na Msze św. o godz. 9.00, 12.00 i 16.00, Na Woli o godz. 10.30.
 10. Z okazji Uroczystości Bożego Narodzenia po każdej Mszy Św. adorujemy Dzieciątko Jezus przywiezione z Betlejem. Przy okazji adoracji możemy złożyć ofiarę na ogrzewanie kościoła.
 11. Drugi dzień Świąt to niedziela Świętej Rodziny. Na każdej Mszy Św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Wspominamy też Św. Szczepana, dlatego na każdej Mszy Św. będzie poświęcenie owsa. Po każdej Mszy Św. będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na Uczelnie Katolickie – KUL.
 12. Wizyta kolędowa jest planowana od wtorku 28 grudnia. Szczegóły za tydzień.
 13. Można wpisywać intencje mszalne do kalendarza intencji mszalnych na 2022r.
 14. Mamy ogrzewany kościół. Jeśli ktoś chce uczestniczyć w kosztach ogrzewania to bardzo proszę wrzucać ofiary w podpisanych kopertach na tacę.
 15. Dziękuję za przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinom z ul. Złotej. Na przyszły tydzień bardzo proszę o przygotowanie kościoła na niedzielę następne rodziny z ul. Szkolnej.
 16. Polecam tygodnik „Niedziela”.
 17. Dzieci zapraszam po odbiór „Ziarenek”.
 18. Obostrzenia epidemiczne: Kościół może być zajęty w 30%. Nie wliczają się w tę liczbę osoby zaszczepione. Wszystkich obowiązuje zakrywanie nosa i ust maseczką. Odległość między nie zaszczepionymi to 1,5 metra.

Proboszcz