XIX Niedziela Zwykła – 7.VIII.2022r.

  1. Trwa miesiąc sierpień – czas dobrowolnego daru abstynencji narodu polskiego.
  2. Przygotowujemy się do Święta Dziękczynienia i do festynu parafialnego, które odbędą się w I niedzielę, 4 września. Tego dnia wspominamy 25 rocznicę powołania naszej Parafii. Wśród atrakcji przewidziane są m.in. prowadzenie zabaw, śpiewów przez znany duet Anny Bystroń – Jajkiewicz i Marcina Jajkiewicza. Dzieci będą mogły bawić się z animatorami Bańkolandii z Zawiercia. Będzie jeszcze więcej różnych atrakcji. Zapraszam wszystkich którzy w ubiegłych latach brali udział w organizacji i wszystkich, którzy chcą się zaangażować. Jeśli ktoś ma życzenie, to może już ofiarować przedmioty na loterię festynową. Oczekujemy, że panie przygotują jakieś wypieki np. ciasta lub ciasteczka, bułeczki itp.
  3. 23 sierpnia przypada kolejna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Wyjście spod kościoła o godz. 15.30. Pójdziemy tak jak w ubiegłym roku chodnikami.
  4. W poniedziałek wspomnienie św. Dominika, we wtorek św. Teresy Benedykty od Krzyża, w środę Święto Św. Wawrzyńca, w czwartek św. Klary
  5. Dziękuję za wpłaty na konto parafialne bądź przekazywanie bezpośrednio na spłatę przeprowadzonych prac wokół kościoła. Musimy wypłacić za prace. Dziękuję za dotychczasowe wpłaty i proszę o dalszą wrażliwość na potrzeby wspólnoty.
  6. Dziękuję za wysprzątanie kościoła rodzinom z ul. Osiedlowej od nru 46 do 103. Bardzo proszę o przygotowanie naszej świątyni na niedzielę rodzinę mającą uroczystość ślubną.
  7. Polecam tygodnik „Niedziela”.

 

Proboszcz