XXII Niedziela Zwykła – XIII Święto Dziękczynienia – 1.IX.2024r.

1. Dzisiaj obchodzimy XIII Święto Dziękczynienia i festyn parafialny. Mszę Św. rozpoczynamy od procesji spod kapliczki Najśw. Serca Jezusa o godz. 11.45. Celebransem i kaznodzieją będzie ks. Mgr Mariusz Gieszczyk. Od godz. 15.00 rozpoczynamy festyn parafialny. Wśród atrakcji festynowych przewidziane są m.in. prowadzenie zabaw, śpiewów przez znanych artystów estradowych Anny Bystroń – Jajkiewicz, Małgorzata Szarek, Marcin Staszek. Dzieci będą mogły bawić się z animatorami Bajkowe Myszki z Zawiercia. Będzie jeszcze więcej różnych atrakcji. Przygotowane są wypieki np. ciasta lub ciasteczka, bułeczki itp., Są przygotowane dania z grilla, pyszne potrawy np. bigos, grochówka i żurek z kuchni polowej, tradycyjne dania ks. Proboszcza – śledzie w zalewie octowej, porchetta itp. Więc dzisiejszy obiad na placu festynowym. Musimy wziąć udział w loterii fantowej i zakupić cegiełki na zabudowę otoczenia kościoła. W obu losowanie końcowe cennych nagród. Dochód z festynu będzie przeznaczony w części na paczki dla dzieci z ok. św. Mikołaja a część na zabudowę otoczenia kościoła.
  2. Do Waszych rodzin wolontariusze zanieśli zaproszenia na powyższe uroczystości i z prośbą o wsparcie działań materialnych. Za zrozumienie serdecznie dziękuję.
  3. Jutro, w poniedziałek Msza Św. Na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 9.00. Zapraszam
  4. I czwartek miesiąca. Msza Św. I nabożeństwo o powołania o godz. 18.00.
  5. I piątek miesiąca. Spowiedź o godz. 17.30 i Msza Św. Z nabożeństwem o godz. 18.00. Na Woli spowiedź o godz. 16.15 i Msza Św. O godz. 16.30.
  6. I sobota miesiąca. Msza Św. I Nabożeństwo Fatimskie z procesją ze świecami wokół kościoła o godz. 18.00.
  7. We wtorek wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, w środę bł. Marii Kanuty i towarzyszek
  8. Za tydzień w niedzielę poświęcenie ziarna do siewu z ok. Święta Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej.
  9. Mamy ba balustradzie chóru nowy obraz – bł. Rodziny Ulmów. Cena 2500zł. Fundacja pp. Wrona z ul. Długiej. Bóg zapłać.
  10. Dziękuję za wysprzątanie kościoła rodzinom: pp. Kweczke, Mielczarek i Nabiałczyk. Bardzo proszę o przygotowanie świątyni następne rodzinę mającą uroczystość ślubną.