III Niedziela Wielkiego Postu – 20.III.2022r.

1. Dziękuję za liczną obecność na Dobie Eucharystycznej.
  2. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare. Kolor szat liturgicznych różowy.
  3. Dzisiaj Wieczór Adoracji ok. godz. 17.00.
  4. I piątek miesiąca. Spowiedź o godz. 17.00, Droga Krzyżowa o godz. 18.00 i Msza Św. o godz. 18.30. Na Woli spowiedź o godz. 15.00, Droga Krzyżowa o godz. 15.30 i Msza Św. o godz. 16.00.
  5. I sobota miesiąca. Msza Św. i Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00.
  6. W przyszłą niedzielę 3 kwietnia rozpoczynają się nasze rekolekcje wielkopostne. Rekolekcjonistą będzie ks. Karol Burban – Pallotyn. Zarezerwujmy czas na ten święty okres.
  7. Uprzejmie proszę o składanie ofiar przez wpłaty na konto parafialne bądź wrzucanie na tacę o kopertach. Musimy wypłacić za prowadzone prace. Brakuje nam ok. 40tys. Zł. Dziękuję za demontaż płotu przy wjeździe na plac kościelny.
  8. Zapraszam na rozważania Drogi Krzyżowej o godz. 18.00 a na Woli o godz. 15.30. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież. Za tydzień dopełnieniem rekolekcji wielkopostnych będzie Droga Krzyżowa ulicami Wierzchowiska. W tym roku pójdziemy w kierunku Woli Kiedrzyńskiej.
  9. W niedziele Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.40. Na Woli przed Mszą św. o godz. 10.00.
  10. Za udział w nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  11. Na ostatnich ławkach są wyłożone koperty „Caritas”. W tych kopertach można składać jałmużnę wielkopostną na utrzymanie m.in. Domu Samotnej Matki i Dziecka. Można je przynosić do zakrystii bądź przesyłać do „Caritas”. Za ofiary „Caritas” będzie przesyłało podziękowania.
  12. Zachęcam do nabywania paschalików, które można będzie postawić na stole wielkanocnym. Cena 8zł.
  13. Przy wejściu do kościoła jest wystawiony Krucyfiks do adorowania Chrystusa ukrzyżowanego. Czynimy to przez pokłon. Można przy tej okazji złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  14. Mamy ogrzewany kościół. Jeśli ktoś chce uczestniczyć w kosztach ogrzewania to bardzo proszę wrzucać ofiary w podpisanych kopertach na tacę.
  15. Dziękuję za wysprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Wiśniowej. Bardzo proszę o przygotowanie naszej świątyni na niedzielę następne rodziny z ul. Parkowej i Brzozowej. W okresie Wielkiego Postu nie stroimy kościoła kwiatami.
  17. Dzieci zapraszam po odbiór „Ziarenek”.
  19. Zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 10.00.
  20. Są do zabrania „Dobre Nowiny”.