III Niedziela Wielkiego Postu – 7.III.2021r.

 1. Bóg zapłać za ofiary z okazji Niedzieli Pomocy Kościołowi w świecie – Ad Gentes. Zebrano 398,5zł.
 2. Dzisiaj zapraszam na wieczór adoracji po Mszy Św. ok. godz.16.45.
 3. Za dwa tygodnie, tj. 21 marca w niedzielę odbędą się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Rekolekcjonistą będzie magnificencja Rektor naszego Seminarium Duchownego ks. kan. dr Grzegorz Szumera.
 4. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty które składacie przy okazji adoracji Krucyfiksu. W tym roku ze względu na epidemię nie całujemy Ran Chrystusa, ale adorujemy pokłonem przed Krzyżem.
 5. Zachęcam do zakupu świec . Cena 6zł.
 6. Zachęcam do zabierania kopert – cegiełek „Caritas” na budowę kuchni dla ubogich. W kopertach jest zamieszczona informacja o formie ofiary ( gotówka czy przelewem) i pozostałe informacje. Koperty zwracamy w dowolnym terminie np. na tacę.
 7. W kościołach i w sklepach na terenie parafii zostały wystawione kosze do których można wkładać artykuły spożywcze bądź chemii AGD, które będą rozniesione do osób bardziej potrzebujących w naszej parafii przed świętami. Możemy to uczynić w ramach jałmużny wielkopostnej.
 8. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszam na rozważania Drogi Krzyżowej o godz. 17.30 a na Woli o godz. 16.00. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież.
 9. W niedziele Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.40. Na Woli przed Mszą św. o godz. 10.00.
 10. Za udział w nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 11. Dziękuję za przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinom z ul. Osiedlowej 46 do103. Na przyszły tydzień bardzo proszę o wysprzątanie kościoła rodziny z ul. Osiedlowej – od strony ul. Żonkilowej.
 12. Mamy ogrzewany kościół. Jeśli ktoś chciałby uczestniczyć w kosztach ogrzewania, to bardzo proszę wrzucać ofiary na tacę w podpisanych kopertach.
 13. Polecam tygodnik „Niedziela”.
 14. Zapraszam dzieci do zabierania „ Ziarenek”.
 15. Zapowiedzi:

Marcin Piwowarczyk, kawaler, Pacierzów

Katarzyna Wrzalik, panna, Wierzchowisko

Zapowiedź 1

Proboszcz