Uroczystość Najświętszej Trójcy – 30.V.2021r.

 1. Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. Dzisiaj kończy się czas przyjmowania Komunii Świętej wielkanocnej.
 2. Dzisiaj uroczystość I Komunii Świętej o godz. 13.00 i rocznicy I Komunii Świętej o godz. 16.00.
 3. Prezentem od dzieci I-szo komunijnych jest krzyż ołtarzowy (980zł.), futerał drewniany na krzyż procesyjny i oprawa witraża bł. Ks. Jerzego Popiełuszko, który będzie umieszczony na ścianie przy drzwiach wejściowych. W sumie ofiara wynosi 3300zł.
 4. I czwartek miesiąca wypada w Boże Ciało.
 5. I piątek miesiąca. Spowiedź o godz. 17.00 i Msza Św. z nabożeństwem o godz. 18.00. Na Woli spowiedź o godz. 15.30 spowiedź i o 16.00 Msza Św.
 6. I sobota miesiąca. Msza Św. z Nabożeństwem Fatimskim i procesją ze świecami wokół kościoła o godz. 18.00.
 7. Zapraszam kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z kl. VIII i I ponadpodstawowych na spotkanie we wtorek i w środę na godz. 19.15.
 8. Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych. Zapraszam zawsze po Mszy Św. o godz. 18.00, a w niedziele po Mszy Św. o godz. 16.00.
 9. Od wtorku rozpoczyna się miesiąc czerwiec i rozpoczynamy Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w godzinach takich jak Nabożeństwa Majowe.
 10. W poniedziałek Święto Nawiedzenia NMP, we wtorek św. Justyna i w sobotę św. Bonifacego.
 11. Dziękuję za przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzicom dzieci I-komunijnych. Na przyszły tydzień bardzo proszę o wysprzątanie kościoła rodziny mające uroczystość ślubną.
 12. W najbliższy czwartek Boże Ciało w tym roku wypada podobnie jak w ubiegłym – na terenie placu kościelnego. Bardzo proszę przygotować ołtarze przez Katolików . Bardzo proszę o przygotowanie ich przez rodziny, które miały to uczynić gdyby procesja szła jak cztery lata temu, tzn. Pierwszy ołtarz przy krzyżu misyjnym proszę o ubranie rodziny z ulic: Gwiezdnej, Księżycowej, Prostej, Słonecznej . Drugi ołtarz – przy lesie na placu festynowym: z ulic: Działkowej, Nowej, Słonecznej. Trzeci – między lasem a szopą: z ulic: Wesołej, Spacerowej, Słonecznej. Czwarty – naprzeciw krzyża misyjnego: z ul. Osiedlowej i Działkowej. Na Woli proszę o urządzenie ołtarzy następujące rodziny: 1. Mieszkańcy z ulicy Dworskiej. 1z ul. Leśnej, 2 z okolicy p. Najman, 3 z okolicy p. Pogodzińskich i 4 p. Szczypior. Procesję rozpoczynamy Mszą św. w kościele i następnie ruszamy z procesją. Proszę o przygotowanie dzieci sypiących kwiaty, chętnych do niesienia sztandarów, różańca, poduszek, baldachimu.
 13. Rozpoczęliśmy montaż paneli fotowoltaicznych z pożyczki WFOŚiGW w Katowicach w wysokości 30100zł.
 14. Zapraszam dzieci do zakrystii po odbiór „Ziarenek”.
 15. Polecam tygodnik „Niedziela”.
 16. Zachęcam do zabierania „Dobrych Nowin”.
 17. Zapowiedzi:

Mateusz Musiał, 1995r., kawaler, Wierzchowisko

Agnieszka Malinowska, panna, Kędzierzyn Koźle

Zapowiedź 1

 

Proboszcz