Zesłanie Ducha Świętego – 23.V.2021r.

 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przypominam o obowiązku przyjęcia Komunii Świętej w okresie Wielkanocnym. Czas ten kończy się niedzielą Trójcy Świętej.
 2. Od jutra rozpoczyna się zwykły okres w ciągu roku.
 3. Spotkanie dzieci chcących uczcić rocznicę przyjęcia I Komunii Świętej odbędzie się w poniedziałek o godz. 16.45 w kościele.
 4. Zapraszam kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z kl. VIII i I ponadpodstawowych na spotkanie we wtorek i w piątek na godz. 19.15.
 5. Spowiedź dzieci i rodziców dzieci rocznicowych w sobotę o godz. 10.00 i dzieci i rodziców I – komunijnych o godz. 11.00.
 6. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Przenajświętszej Trójcy. I Komunia Św. o godz. 13.00 i Uroczystość rocznicy I Komunii Świętej o godz. 16.00.
 7. Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych. Zapraszam zawsze po Mszy Św. o godz. 18.00, a w niedziele po Mszy Św. o godz. 16.00.
 8. W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła, w środę wspomnienie św. Filipa Neri, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.
 9. Dziękuję za przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinom z ul. Długiej – pp. Stęplewscy i Bawor. Na przyszły tydzień bardzo proszę o wysprzątanie kościoła rodziców dzieci I – komunijnych.
 10. Boże Ciało w tym roku wypada podobnie jak w ubiegłym – na terenie placu kościelnego. Bardzo proszę przygotować ołtarze przez Katolików . Bardzo proszę o przygotowanie ich przez rodziny, które miały to uczynić gdyby procesja szła jak cztery lata temu, tzn. Pierwszy ołtarz przy krzyżu misyjnym proszę o ubranie rodziny z ulic: Gwiezdnej, Księżycowej, Prostej, Słonecznej . Drugi ołtarz – przy lesie na placu festynowym: z ulic: Działkowej, Nowej, Słonecznej. Trzeci – między lasem a szopą: z ulic: Wesołej, Spacerowej, Słonecznej. Czwarty – naprzeciw krzyża misyjnego: z ul. Osiedlowej i Działkowej. Na Woli proszę o urządzenie ołtarzy następujące rodziny: 1. Mieszkańcy z ulicy Dworskiej. 1z ul. Leśnej, 2 z okolicy p. Najman, 3 z okolicy p. Pogodzińskich i 4 p. Szczypior. Procesję rozpoczynamy Mszą św. w kościele i następnie ruszamy z procesją. Proszę o przygotowanie dzieci sypiących kwiaty, chętnych do niesienia sztandarów, różańca, poduszek, baldachimu.
 11. Zapraszam dzieci do zakrystii po odbiór „Ziarenek”.
 12. Polecam tygodnik „Niedziela”.
 13. Zapowiedzi:

Maciej Milczarek, 1996, kawaler, Wola Hankowska

Agnieszka Grad, 1995, panna, Wola Hankowska

Zapowiedź 2

 

 

Proboszcz