IV Niedziela Wielkiego Postu – 14.III.2021r.

 1. Dzisiaj Niedziela Radości – laetare. Kolor szat liturgicznych – różowy.
 2. Za tydzień, tj. 21 marca w niedzielę odbędą się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Rekolekcjonistą będzie magnificencja Rektor naszego Seminarium Duchownego ks. kan. dr Grzegorz Szumera.
 3. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas VIII i I ponadgimnazjalnych.
 4. W najbliższy piątek – 19 marca Uroczystość Św. Józefa. Można spożywać pokarmy mięsne.
 5. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty które składacie przy okazji adoracji Krucyfiksu. W tym roku ze względu na epidemię nie całujemy Ran Chrystusa, ale adorujemy pokłonem przed Krzyżem.
 6. Zachęcam do zakupu świec na stół wielkanocny. Cena 8zł.
 7. Zachęcam do zabierania kopert – cegiełek „Caritas” na budowę kuchni dla ubogich. W kopertach jest zamieszczona informacja o formie ofiary ( gotówka czy przelewem) i pozostałe informacje. Koperty zwracamy w dowolnym terminie np. na tacę.
 8. W kościołach i w sklepach na terenie parafii zostały wystawione kosze do których można wkładać artykuły spożywcze bądź chemii AGD, które będą rozniesione do osób bardziej potrzebujących w naszej parafii przed świętami. Możemy to uczynić w ramach jałmużny wielkopostnej.
 9. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszam na rozważania Drogi Krzyżowej o godz. 17.30 a na Woli o godz. 16.00. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież.
 10. W niedziele Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.40. Na Woli przed Mszą św. o godz. 10.00.
 11. Za udział w nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 12. Dziękuję za przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinom z ul. Osiedlowej – od strony ul. Żonkilowej. Na przyszły tydzień bardzo proszę o wysprzątanie kościoła rodziny z ul. Długiej – od strony DK 1.
 13. Mamy ogrzewany kościół. Jeśli ktoś chciałby uczestniczyć w kosztach ogrzewania, to bardzo proszę wrzucać ofiary na tacę w podpisanych kopertach.
 14. Polecam tygodnik „Niedziela”.
 15. Zapraszam dzieci do zabierania „ Ziarenek”.
 16. Zapowiedzi:

Marcin Piwowarczyk, kawaler, Pacierzów

Katarzyna Wrzalik, panna, Wierzchowisko

Zapowiedź 2

Proboszcz