V Niedziela Wielkiego Postu – 21.III.2021r.

 1. Od dzisiaj rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Rekolekcjonistą jest magnificencja Rektor naszego Seminarium Duchownego ks. kan. dr Grzegorz Szumera.
 2. We wtorek z okazji dnia pokuty w naszej parafii nawiedzamy chorych. Bardzo proszę o zgłaszanie potrzebujących.
 3. We wtorek 23 marca przeżywać będziemy Dobę Eucharystyczną. Początek od Mszy Św. o godz. 8.00 i zakończenie o godz. 22.00.Zapraszam do adoracji Najświętszego Sakramentu przez cały dzień.
 4. W najbliższy czwartek – 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Św. o godz. 11.00 i 18.00. Na Woli o godz. 17.00.
 5. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej.
 6. Za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 16.00 odbędzie się poświęcenie kapliczki NMP Fatimskiej przy przystanku przy szkole. Dziękujemy inicjatywie Wojowników Maryi i wszystkim, którzy włożyli prace i ofiary pieniężne.
 7. Dziękuję za fundację witrażu NMP Częstochowskiej – 4tys. Zł. – ofiarodawca anonimowy i za umocowanie i podświetlenie – ponad 2tys. Zł. – ofiarodawca anon.
 8. Mamy już witraż bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, który może być umieszczony po drugiej stronie drzwi wejściowych. Jeśli ktoś chciałby zafundować zespolenie i zamontowanie , proszę o kontakt.
 9. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty które składacie przy okazji adoracji Krucyfiksu. W tym roku ze względu na epidemię nie całujemy Ran Chrystusa, ale adorujemy pokłonem przed Krzyżem.
 10. Zachęcam do zakupu świec na stół wielkanocny. Cena 8zł.
 11. Zachęcam do zabierania kopert – cegiełek „Caritas” na budowę kuchni dla ubogich. W kopertach jest zamieszczona informacja o formie ofiary ( gotówka czy przelewem) i pozostałe informacje. Koperty zwracamy w dowolnym terminie np. na tacę.
 12. W kościołach i w sklepach na terenie parafii zostały wystawione kosze do których można wkładać artykuły spożywcze bądź chemii AGD, które będą rozniesione do osób bardziej potrzebujących w naszej parafii przed świętami. Możemy to uczynić w ramach jałmużny wielkopostnej.
 13. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszam na rozważania Drogi Krzyżowej o godz. 17.30 a na Woli o godz. 16.00. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież.
 14. W niedziele Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.40. Na Woli przed Mszą św. o godz. 10.00.
 15. Za udział w nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 16. Dziękuję za przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinom z ul. Długiej – pp. Kuroń, Kuroń i Janik, Szczerbiak. Na przyszły tydzień bardzo proszę o wysprzątanie kościoła rodziny z ul. Długiej – pp. Marchewka, Świerczyńscy.
 17. Mamy ogrzewany kościół. Jeśli ktoś chciałby uczestniczyć w kosztach ogrzewania, to bardzo proszę wrzucać ofiary na tacę w podpisanych kopertach.
 18. Zapowiedzi:

Patryk Jędrecki, kawaler, Wola Hankowska

Klaudia Kaderzawek, panna, Wierzchowisko                     Zapowiedź 1