Niedziela Palmowa – 28.III.2021r.

 1. Bóg zapłać za liczną obecność na rekolekcjach wielkopostnych.
 2. Są nowe obostrzenia od wczoraj. W kościele może przebywać do 20 osób a na Woli do 6 osób, obowiązują nas odległości 1,5 metra i zakrywanie ust i nosa maseczką.
 3. Dzisiaj Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na każdej Mszy poświęcenie gałązek palmowych.
 4. W środę planujemy budowę Grobu Pańskiego i Ciemnicy po Mszy Św. o godz. 19.00. Zapraszam wszystkich chętnych.
 5. Zostały zakupione: tło do Grobu Pańskiego i baner ze św. Józefem. Cena 430zł. Pobrane z ofiar do aniołka
 6. W tym tygodniu Wielki Czwartek. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i śpiew Gorzkich Żali następnie adoracja do godz. 22.00.
 7. W Wielki Piątek dzień śmierci Jezusa. Post ścisły. Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa o godz. 15.00, następnie adoracja do godz. 18.00 i Liturgia Wielkiego Piątku i adoracja Krzyża.
 8. Wielka Sobota. Poświęcenie pokarmów w Wierzchowisku o godz. 9.00 , 12.00 i 13.00, w Woli Hankowskiej w kościele o godz. 10.30. Ze względu na epidemię, do kościoła może wejść do 20 osób, dlatego proszę ustawić się wokół kościoła. Będą włączone głośniki zewnętrzne. Po poświęceniu zapraszam do nawiedzenia Chrystusa Eucharystycznego w Grobie Pańskim. Można będzie wchodzić do kościoła w małych grupkach. W trakcie poświęcenia będzie można złożyć ofiary na ogrzewanie kościoła. Liturgia Wielkiej Soboty o godz. 18.00. Przynosimy świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 22.00. Zachęcam do udziału w największych misteriach chrześcijańskich.
 9. Niedzielę Wielkanocną rozpoczynamy udziałem w Rezurekcji o godz. 600. Ze względu na epidemię nie będzie procesji wokół kościoła, ale przeniesienie Najświętszego Sakramentu na ołtarz, Te Deum, błogosławieństwo i Msza Św. Po rezurekcji spożywamy śniadanie wielkanocne w gronie rodzinnym. Aby umożliwić większej liczbie osób uczestnictwo we Mszy Św., odprawię dodatkowo Mszę św. o godz. 9.00.
 10. W czasie całego Triduum Paschalnego będą włączone głośniki zewnętrzne aby można było uczestniczyć we wszystkich nabożeństwach.
 11. Dzisiaj po Mszy o godz. 16.00 odbędzie się poświęcenie kapliczki NMP Fatimskiej przy przystanku przy szkole. Dziękujemy inicjatywie Wojowników Maryi i wszystkim, którzy włożyli prace i ofiary pieniężne.
 12. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty które składacie przy okazji adoracji Krucyfiksu.
 13. Zachęcam do zakupu świec na stół wielkanocny. Cena 8zł.
 14. Są jeszcze koperty – cegiełki „Caritas” na budowę kuchni dla ubogich.
 15. W kościołach i w sklepach na terenie parafii zostały wystawione kosze do których można wkładać artykuły spożywcze bądź chemii AGD, które będą rozniesione do osób bardziej potrzebujących w naszej parafii przed świętami.
 16. Dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.40.
 17. Za udział w nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 18. Dziękuję za przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinom z ul. Długiej – pp. Marchewka, Zaranek i Kaczmarek. Na przyszły tydzień bardzo proszę o wysprzątanie kościoła rodziny z ul. Długiej – pp. Muc, Hertman, Bernat, Pawlet.
 19. Mamy ogrzewany kościół. Jeśli ktoś chciałby uczestniczyć w kosztach ogrzewania, to bardzo proszę wrzucać ofiary na tacę w podpisanych kopertach.
 20. Są do zabrania „Dobre Nowiny”.
 21. Zapowiedzi:

Patryk Jędrecki, kawaler, Wola Hankowska

Klaudia Kaderzawek, panna, Wierzchowisko

Zapowiedź 2