Niedziela Palmowa – 2.IV.2023r.

 1. Bóg zapłać za liczny udział w rekolekcjach wielkopostnych i wieńczącej je Drodze Krzyżowej.
 2. Dzisiaj Niedziela Palmowa. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na każdej Mszy Św. poświęcenie palm.
 3. W najbliższy wtorek planujemy budowę Grobu Pańskiego i Ciemnicy ok. godz. 18.00. Zapraszam chętnych do pomocy.
 4. W tym tygodniu Wielki Czwartek. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i śpiew Gorzkich Żali następnie adoracja do godz. 22.00.
 5. W Wielki Czwartek nastąpi poświęcenie Różańca Czcicieli Krwi Chrystusa.
 6. W Wielki Piątek dzień śmierci Jezusa. Post ścisły. Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa o godz. 15.00, następnie adoracja do godz. 18.00 i Liturgia Wielkiego Piątku i adoracja Krzyża. W czasie adoracji Krzyża składamy ofiary na obiekty sakralne w Ziemi Świętej. Adoracja Chrystusa Eucharystycznego przy Grobie Pańskim do godz. 22.00.
 7. Wielka Sobota. Poświęcenie pokarmów w Wierzchowisku o godz. 9.00 , 11.00, 11.30, 12.00, 12.30 i 13.00, w Woli Hankowskiej w kościele o godz. 10.00. W trakcie poświęcenia będzie można złożyć ofiary na ogrzewanie kościoła. Liturgia Wielkiej Soboty o godz. 18.00. Przynosimy świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 22.00. Zachęcam do udziału w największych misteriach chrześcijańskich.
 8. „ Caritas” uprzejmie apeluje aby w Wielką Sobotę złożyć do koszów produkty spożywcze o długim terminie spożycia na pomoc dla rodzin ukraińskich. Kosze będą wystawione przy stolikach pod chórem.
 9. Niedzielę Wielkanocną rozpoczynamy udziałem w Rezurekcji o godz. 600. później spożywamy śniadanie wielkanocne w gronie rodzinnym.
 10. Zachęcam do nabycia paschalików „Caritas”. Są wystawione na stoliku pod chórem. Cena 10zł.
 11. Mamy ogrzewany kościół. Jeśli ktoś ma życzenie uczestniczyć w kosztach ogrzewania, to bardzo proszę podawać ofiary.
 12. Dziękuję za wysprzątanie kościoła rodzinom z ul Długiej. Bardzo proszę o przygotowanie naszej świątyni na niedzielę następne rodziny z ul Długiej. Sugeruję okolice rodzin: p. Piech, Osuchowscy.
 13. Polecam tygodnik „Niedziela” z dodatkiem. Cena 10zł.
 14. Dzieci zapraszam po ziarenka do zakrystii.
 15. Spotkanie chóru w środę o godz. 19.00.
 16. Zachęcam do zabierania nowego numeru „Dobrych Nowin”.
 17. Pamiętajcie o propozycji ks. Arcybiskupa, aby dziś wywiesić flagę żółto-białą albo biało-czerwoną i o zapaleniu świecy w oknie o godz. 21.37 na znak jedności z Ojcem Świętym Janem Pawłem II. Niech ten znak jednoczy wszystkich polaków i katolików broniących swojej tożsamości narodowej i religijnej. Pokażmy, że nie zgadzamy się na bezczeszczenie imienia Pana Boga, Kościoła, Jana Pawła II i naszego narodu.

Proboszcz