Niedziela Palmowa – 24.III.2024r.

 1. Dzisiaj przypada niedziela palmowa. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy Św.
 2. Bóg zapłać za liczny udział w rekolekcjach wielkopostnych, Drodze Krzyżowej i Dobie Eucharystycznej. Zakończenie adoracji przed Mszą św. 15.45.
 3. W najbliższy wtorek planujemy budowę Grobu Pańskiego i Ciemnicy ok. godz. 19.00. Zapraszam chętnych do pomocy.
 4. W tym tygodniu Wielki Czwartek. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i śpiew Gorzkich Żali następnie adoracja do godz. 22.00.
 5. W Wielki Piątek dzień śmierci Jezusa. Post ścisły. Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa o godz. 15.00, następnie adoracja do godz. 18.00 i Liturgia Wielkiego Piątku i adoracja Krzyża. W czasie adoracji Krzyża składamy ofiary na obiekty sakralne w Ziemi Świętej. Adoracja Chrystusa Eucharystycznego przy Grobie Pańskim do godz. 22.00.
 6. Wielka Sobota. Poświęcenie pokarmów w Wierzchowisku o godz. 9.00 , 11.00, 11.30, 12.00, 12.30 i 13.00, w Woli Hankowskiej w kościele o godz. 10.00. W trakcie poświęcenia będzie można złożyć ofiary na ogrzewanie kościoła. Liturgia Wielkiej Soboty o godz. 18.00 przynosimy świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 22.00. Zachęcam do udziału w największych misteriach chrześcijańskich.
 7. Niedzielę Wielkanocną rozpoczynamy udziałem w Rezurekcji o godz. 600. później spożywamy śniadanie wielkanocne w gronie rodzinnym.
 8. Zachęcam do zgłaszania się na pielgrzymkę do Wielunia na Nawiedzenie kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Pojedziemy z pielgrzymami z innych parafii z dekanatu 6 kwietnia w sobotę. Wyjazd o godz. 8.00 i powrót po południu.
 9. Dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.45. Na Woli przed Mszą św. o godz. 10.00.
 10. Zachęcam do kupowania paschalików. Cena 10zł.
 11. Dziękuję za wysprzątanie kościoła rodzinom z ul. Długiej – pp. Gonera, Osuchowscy i Kalota. Bardzo proszę o przygotowanie świątyni rodziny z ul. Długiej – pp. Wróż, Nowak, Matyjas.
 12. Polecam tygodnik „Niedziela” z dodatkiem. Cena 10zł.
 13. Spotkanie chóru w środę o godz. 19.00.
 14. Dzieci zapraszam do zakrystii po ziarenka.

Proboszcz