Wniebowstąpienie Pańskie – 29.V.2022r.

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. Dzisiaj o godz. 12.00 odbędzie się Uroczystość I Komunii Św. 21 dzieci pierwszy raz przyjmie Jezusa Eucharystycznego. Prezent od rodziców i dzieci dla kościoła z tej okazji to ofiara pieniężna w wysokości 3150zł. Na spłatę wykonanych prac wokół kościoła.
 3. Dziękuję rodzicom dzieci I komunijnych za generalne wysprzątanie wnętrza i otoczenia świątyni. Dziękuję za wykoszenie placu festynowego.
 4. W białym tygodniu Msze Św. w intencji poszczególnych dzieci.
 5. Na zakończenie białego tygodnia jedziemy z pielgrzymką do Leśniowa, Świętej Anny i Gidel. Wyjazd o godz. 8.30 a cena w zależności od ilości osób ok. 20zł. Autokar może pomieścić 49 osób.
 6. I czwartek miesiąca. Msza Św. i nabożeństwo o godz. 18.00.
 7. I piątek miesiąca. Spowiedź o godz. 17.00 i Msza Św. o godz. 18.00.
 8. I sobota miesiąca. Msza Św. i Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła o godz. 18.00.
 9. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i Uroczystość Rocznicy I Komunii Św. na Mszy Św. o godz. 12.00.
 10. Zapraszam na nabożeństwa majowe a od środy czerwcowe po Mszy Św. o godz. 16.00 a na Woli o godz. 10.00, a wciągu tygodnia codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Na Woli Hankowskiej przed Mszą Św. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież z rodzicami.
 11. 16 czerwca będziemy przeżywali Uroczystość Bożego Ciała. Tak jak w roku 2018 pójdziemy z procesją w kierunku DK1. Proponuję 1 ołtarz koło szkoły, 2 przy Domu Ludowym, 3 w okolicach pp. Kłaczyńskich, Sekret, Ziębaczewskich i 4 pp. Kuroń, Szczerbiak. Na Woli tak jak w roku 2019: 1 – pp. Kamińscy, Kidawa 2 – p. Luks, 3 – p. Bociąga, 4 – p. Rydel. Procesję rozpoczynamy Mszą św. w kościele i następnie ruszamy z procesją. Kończymy procesję przy ostatnim ołtarzu. Proszę o przygotowanie dzieci sypiących kwiaty, chętnych do niesienia sztandarów, różańca, poduszek, baldachimu.
 12. We wtorek przypada święto Nawiedzenia NMP, w środę wspomnienie Św. Justyna, w piątek Karola Lwangi i towarzyszy
 13. Przypominam o obowiązku przyjęcia Komunii Św. Wielkanocnej. Mamy czas do Niedzieli Trójcy Świętej.
 14. Dziękuję za wpłaty na konto parafialne bądź wrzucanie na tacę o kopertach na spłatę przeprowadzonych prac wokół kościoła. Musimy wypłacić za prace. Dziękuję za dotychczasowe wpłaty i proszę o dalszą wrażliwość na potrzeby wspólnoty.
 15. Dziękuję za wysprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Lazurowej i Gwiezdnej. Bardzo proszę o przygotowanie naszej świątyni na niedzielę rodziców dzieci I komunijnych.
 16. Polecam tygodnik „Niedziela”.
 17. Dzieci zapraszam po odbiór „Ziarenek”.
 18. Spotkanie chóru w piątek o godz. 19.00.
 19. Spotkanie ministrantów i kandydatów w sobotę o godz. 10.00.

 

Proboszcz