Zesłanie Ducha Świętego – 5.VI.2022r.

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – koniec okresu wielkanocnego.
 2. Dzisiaj o godz. 12.00 Uroczystość Rocznicy I Komunii Św. na Mszy Św. o godz. 12.00.
 3. Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas 6,7,8 w czwartek o godz. 19.00.
 4. Za tydzień w Niedziela Trójcy Przenajświętszej – kończy się okres przyjmowania Komunii Świętej Wielkanocnej.
 5. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe po Mszy Św. o godz. 16.00 a na Woli o godz. 10.00, a wciągu tygodnia codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Na Woli Hankowskiej przed Mszą Św. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież z rodzicami.
 6. 16 czerwca będziemy przeżywali Uroczystość Bożego Ciała. Tak jak w roku 2018 pójdziemy z procesją w kierunku DK1. Proponuję 1 ołtarz koło szkoły, 2 przy Domu Ludowym, 3 w okolicach pp. Kłaczyńskich, Sekret, Ziębaczewskich i 4 pp. Kuroń, Szczerbiak. Na Woli tak jak w roku 2019: 1 – pp. Kamińscy, Kidawa 2 – p. Luks, 3 – p. Bociąga, 4 – p. Rydel. Procesję rozpoczynamy Mszą św. w kościele i następnie ruszamy z procesją. Kończymy procesję przy ostatnim ołtarzu. Proszę o przygotowanie dzieci sypiących kwiaty, chętnych do niesienia sztandarów, różańca, poduszek, baldachimu.
 7. W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła, w środę wspomnienie Św. Jadwigi Królowej, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie Św. Barnaby Apostoła.
 8. Dziękuję za wpłaty na konto parafialne bądź wrzucanie na tacę o kopertach na spłatę przeprowadzonych prac wokół kościoła. Musimy wypłacić za prace. Dziękuję za dotychczasowe wpłaty i proszę o dalszą wrażliwość na potrzeby wspólnoty.
 9. Dziękuję za wysprzątanie kościoła rodzicom dzieci rocznicy I Komunii Św. Bardzo proszę o przygotowanie naszej świątyni na niedzielę rodziny z ul. Księżycowej i Działkowej przy ul. Księżycowej.
 10. Polecam tygodnik „Niedziela”.
 11. Dzieci zapraszam po odbiór „Ziarenek”.
 12. Spotkanie ministrantów i kandydatów w sobotę o godz. 10.00.

 

Proboszcz