Uroczystość Najświętszej Trójcy – 12.VI.2022r.

  1. Dzisiaj przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy – koniec okresu przyjęcia Komunii Świętej Wielkanocnej.
  2. Dzisiaj zbiórka do puszek na Archidiecezjalne uczelnie katolickie.
  3. W najbliższy czwartek 16 czerwca będziemy przeżywali Uroczystość Bożego Ciała. Tak jak w roku 2018 pójdziemy z procesją w kierunku DK1 po Mszy Św. o godz. 12.00. Proponuję 1 ołtarz koło szkoły, 2 przy Domu Ludowym, 3 w okolicach pp. Kłaczyńskich, Sekret, Ziębaczewskich i 4 pp. Kuroń, Szczerbiak. Na Woli tak jak w roku 2019 pójdziemy z procesją po Mszy Św. o godz. 9.00. Ołtarze: 1 – pp. Kamińscy, Kidawa 2 – p. Luks, 3 – p. Bociąga, 4 – p. Rydel. Kończymy procesję przy ostatnim ołtarzu. Proszę o przygotowanie dzieci sypiących kwiaty, chętnych do niesienia sztandarów, różańca, poduszek, baldachimu.
  4. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe po Mszy Św. o godz. 16.00 a na Woli o godz. 10.00, a wciągu tygodnia codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Na Woli Hankowskiej przed Mszą Św. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież z rodzicami.
  5. W poniedziałek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, we wtorek bł. Michała Kozala, w piątek św. Br. Alberta Chmielowskiego
  6. Dziękuję za wpłaty na konto parafialne bądź wrzucanie na tacę o kopertach na spłatę przeprowadzonych prac wokół kościoła. Musimy wypłacić za prace. Dziękuję za dotychczasowe wpłaty i proszę o dalszą wrażliwość na potrzeby wspólnoty.
  7. Dziękuję za wysprzątanie kościoła rodzinom z ul. Księżycowej i Działkowej przy ul. Księżycowej. Bardzo proszę o przygotowanie naszej świątyni na niedzielę rodziny z ul. Słonecznej – przy ul Prostej i Prosta.
  8. Polecam tygodnik „Niedziela”.
  9. Dzieci zapraszam po odbiór „Ziarenek”.
  10. Spotkanie ministrantów i kandydatów w sobotę o godz. 10.00.