Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 21.XI.2021r.

 1. Dzisiaj ostatnia niedziela tego roku liturgicznego Niedziela Chrystusa Króla. Po Mszy Św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy – Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego. Po każdej Mszy Św. ofiara do puszek na „Caritas” na „Namioty Nadziei”.
 2. Za tydzień pierwsza niedziela adwentu rok C. Hasło przyszłego roku liturgicznego: „Posłani w pokoju Chrystusa”.
 3. Dzisiaj po Mszy Św. odbędzie się poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Ze względu na czas pandemiczny opłatki można odbierać w kościele. Ofiary z opłatków będą przeznaczone na urządzenie otoczenia kościoła a na Woli na zbudowanie ołtarzy bocznych.
 4. Można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”. Cena dużych 17zł. A małych 8zł.
 5. Można wpisywać intencje mszalne do kalendarza intencji mszalnych na 2022r. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych za zmarłych, z ok. urodzin, imienin, rocznic ślubu itp.
 6. W poniedziałek wspomnienie Św. Cecylii – patronki śpiewu kościelnego, w środę Św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.
 7. Dziękuję za przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinom z ul. Długiej. Na przyszły tydzień bardzo proszę o przygotowanie kościoła na niedzielę następne rodziny z ul. Długiej.
 8. Spotkanie chóru w piątek o godz. 19.00.
 9. Polecam tygodnik „Niedziela”.
 10. Dzieci zapraszam po odbiór „Ziarenek”.
 11. Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 10.00.

Proboszcz