XIX Niedziela Zwykła – 13.VIII.2023r.

1. Trwa miesiąc sierpień – czas abstynencji od napojów alkoholowych.
  2. We wtorek – 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Św. jak w niedziele. Na każdej Mszy Św. poświęcenie ziół i kwiatów
  3. Za tydzień zbiórka do puszek na archidiecezjalne uczelnie katolickie.
  4. Dziękuję za przyjęcie pielgrzymów z Chojnic i proszę o dzisiejsze godne przyjęcie pielgrzymów z Płocka. Otwórzmy dla pielgrzymów nasze Seca i drzwi domów.
  5. 23 sierpnia – środa – to dzień w którym bierzemy udział w Nowennie przed Uroczystością NMP Częstochowskiej uczestnicząc w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Ruszamy z pielgrzymką o godz. 15.30. Msza Św. Na Szczycie jasnogórskim o godz. 18.30.
  6. Rozpoczęliśmy przygotowania do XII Święta Dziękczynienia i festynu z tej okazji. Bardzo proszę o przygotowanie lub przyniesienie darów na fanty do loterii fantowej. W tej sprawie przedstawiciele parafii zawitają też do Waszych domów. Za wszelką pomoc i zaangażowanie serdecznie dziękuję.
  7. W poniedziałek wspomnienie Św. Maksymiliana Kolbe, w czwartek Św. Jacka
  8. Dziękuję za wysprzątanie kościoła rodzinom z ul. Modrzewiowej i Poziomkowej. Bardzo proszę o przygotowanie świątyni rodzinę mającą uroczystość ślubną.