XXI Niedziela Zwykła – 25.VIII.2024r.

1. W piątek 23 sierpnia odbyła się nasza parafialna pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymów było ok. 40 osób.
  2. Zapraszam na spotkanie osób przygotowujących festyn jutro w poniedziałek na godz. 19.00 na plebanię.
  3. Za tydzień 1 września odbędzie się XIII Święto Dziękczynienia i Festyn Parafialny. Mszę Św. rozpoczynamy od procesji spod kapliczki Najśw. Serca Jezusa o godz. 11.45. Celebransem i kaznodzieją będzie ks. Mgr Mariusz Gieszczyk – proboszcz parafii Św. Stanisława BM w Cykarzewie. Zapraszam do procesji przedstawicieli stanów i zawodów: Ministranci i lektorzy, dzieci – a szczególnie ochrzczone w ubiegłym roku, pierwszokomunijne, katecheci, harcerze, młodzież, młodzież bierzmowana w ubiegłym roku, studenci, pary małżeńskie które przyjęły Sakrament małżeństwa w ostatnim roku, nauczyciele, nauczyciele akademiccy, dyrektor szkoły, urzędnicy państwowi, samorządowi Starosta, Wójt, Radny, sołtys, prawnicy, informatycy, fotografowie, muzycy, lekarze i pracownicy medyczni, przedstawiciele biznesu, bankowcy, pocztowcy, stolarze, budowlańcy, handlowcy, branża odzieżowa, szewcy, rolnicy, ogrodnicy, pszczelarze, kierowcy zawodowi, emeryci, Straż Pożarna, Policja, Wojownicy Maryi, Domowy Kościół i Akcja Katolicka, Żywy Różaniec, Grupa Adoracyjna Najświętszego Sakramentu, Grupa Czcicieli Krwi Chrystusa, chórzyści. Od godz. 15.00 rozpoczynamy festyn parafialny. Wśród atrakcji festynowych przewidziane są m.in. prowadzenie zabaw, śpiewów przez artystów scen polskich pod kierunkiem p. Anny Bystroń – Jajkiewicz, Małgorzata Szarek, Marcin Staszek. Dzieci będą mogły bawić się z animatorami Bajkowe Myszki z Zawiercia. Będzie jeszcze więcej różnych atrakcji. Zapraszam wszystkich którzy w ubiegłych latach brali udział w organizacji i wszystkich, którzy chcą się zaangażować. Jeśli ktoś ma życzenie, to może ofiarować przedmioty na loterię festynową. Oczekujemy, że panie przygotują jakieś wypieki np. ciasta lub ciasteczka, bułeczki itp. Dochód z festynu będzie tradycyjnie przeznaczony na dofinansowanie paczek na Św. Mikołaja oraz na wybrukowanie otoczenia kościoła. Brakuje nam na ten cel jeszcze trochę funduszy. Będzie na ten cel można kupić… kostkę (zwykle nazywa się cegiełką).
  4. Do Waszych rodzin wolontariusze zaniosą zaproszenia na powyższe uroczystości i z prośbą o wsparcie działań materialnych. Za zrozumienie serdecznie dziękuję.
  5. W poniedziałek Uroczystość NMP Jasnogórskiej, we wtorek wspomnienie Św. Moniki, w środę św. Augustyna i w czwartek Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.
  6. Dziękuję za wysprzątanie kościoła rodzinom: pp. Maciaszek, Mazur, Szymusińscy. Bardzo proszę o przygotowanie świątyni następne rodziny z ul. Długiej: pp. Sikora, Kulczyńscy, Michalak.