XXII Niedziela Zwykła – 29.VIII.2021r.

 1. Dziękuję za wspólne pielgrzymowanie na Jasną Górę. Było nas 23 osoby.
 2. W środę 1 września rozpoczęcie roku szkolnego. Msza Św. przed rokiem szkolnym o godz. 8.00. Zapraszam dzieci, nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły.
 3. Trwa miesiąc sierpień, miesiąc dobrowolnego daru abstynencji.
 4. I czwartek miesiąca. Msza Św. i nabożeństwo o powołania o godz. 18.00.
 5. Spotkanie do kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z kl. I i II ponadpodstawowych w czwartek o godz. 19.00.
 6. I piątek miesiąca. Spowiedź o godz. 17.00 i Msza Św. z nabożeństwem o godz. 18.00. Na Woli spowiedź o godz. 15.30. i Msza Św. o godz. 16.00.
 7. I Sobota miesiąca. Msza Św. i Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła ze świecami o godz. 18.00.
 8. Przygotowujemy się już do X Święta Dziękczynienia w dniu 5 września. Zachęcam wszystkich do wzięcia czynnego udziału. Od tego roku zapraszam do udziału w procesji dodatkowo osoby, które przyjęły w ciągu ostatniego roku ważniejsze sakramenty. I tak zapraszam rodziców z nowo ochrzczonymi dziećmi, dzieci pierwszo komunijne, młodzież wybierzmowaną w listopadzie i pary nowo zaślubionych. Będzie okazja przywdziać świąteczne np. ślubne stroje. Święto rozpoczynamy przy kapliczce o godz. 11.45. Celebransem i kaznodzieją będzie ks. dr Artur Stopikowski proboszcz parafii p.w. Zesłania Ducha Św. w Częstochowie. Do procesji zapraszam przedstawicieli następujących stanów i zawodów: Ministranci i lektorzy, dzieci ochrzczone w ubiegłym roku, dzieci, dzieci pierwszokomunijne, harcerze, młodzież, młodzież bierzmowana w ubiegłym roku, studenci, pary małżeńskie które przyjęły Sakrament małżeństwa w ostatnim roku, nauczyciele, nauczyciele akademiccy, prawnicy, informatycy, lekarze i pracownicy medyczni, przedstawiciele biznesu, bankowcy, pocztowcy, stolarze, budowlańcy, handlowcy, branża odzieżowa, szewcy, rolnicy, ogrodnicy, pszczelarze, kierowcy zawodowi, Straż Pożarna, urzędnicy państwowi, samorządowi, muzycy, Wojownicy Maryi, Domowy Kościół i Akcja Katolicka, chór, Żywy Różaniec, Grupa Adoracyjna Najświętszego Sakramentu, Grupa Adoracyjna Krwi Chrystusa. W tym roku festynu jeszcze nie będzie z obawy przed epidemią.
 9. W piątek wspomnienie Św. Grzegorz Wielkiego
 10. Dziękuję za przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinom z ul. Długiej Pacuda, Kaczmarek, Mrozik, Cygan. Na przyszły tydzień bardzo proszę o przygotowanie kościoła na niedzielę następne rodziny z ul. Długiej pp. Wochal, Myśliwiec, Prysak.
 11. Spotkanie chóru w piątek o godz. 19.00.
 12. Polecam tygodnik „Niedziela”.
 13. Zapowiedzi:

Oskar Dźbik, kawaler, Wierzchowisko

Natalia Zawal, panna, Częstochowa

Zapowiedź 2

Mariusz Szczypiór, kawaler, 1998r., Wierzchowisko

Dżesika Kożmińska, panna, 1997r., Wierzchowisko

Zapowiedź 1