I Niedziela Adwentu – 28.XI.2021r.

1. Bóg zapłać za ofiary do puszek na „Caritas” na „Namioty Nadziei”. Zebraliśmy 303,50zł.
  2. Dzisiaj I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy Okres Adwentu i nowy rok liturgiczny C, którego hasłem są słowa „ Posłani w pokoju Chrystusa”. Zaplanujmy dobre przeżycie tego okresu rezerwując czas na roraty, rekolekcje i inne praktyki adwentowe.
  3. Zapraszam wszystkich a szczególnie dzieci na Msze Św. roratnie od poniedziałku do piątku na godz. 18.00. Temat spotkań roratnich „Droga do Betlejem”. Koniecznie zabierz ze sobą lampion roratni!
  4. I czwartek miesiąca. Msza Św. i Nabożeństwo o powołania o godz. 18.00.
  5. W najbliższy czwartek zapraszam kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z kl. VI, VII i VIII na godz. 19.00.
  6. I piątek miesiąca. Spowiedź o godz. 17.00 i Msza Św. z nabożeństwem o godz. 18.00. Na Woli spowiedź o godz. 15.30 i Msza Św. o godz. 16.00.
  7. I sobota miesiąca. Msza Św. i Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00.
  8. Od niedzieli 12 grudnia rozpoczynają się rekolekcje adwentowe. Rekolekcjonistą będzie ks. Kan. Dr Sebastian Kępa – proboszcz z Rudnik. Warto już teraz pomyśleć o zarezerwowaniu czasu na te chwalebne ćwiczenia duchowne.
  9. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach Św. będziemy mogli złożyć ofiary do puszek. Z Waszych ofiar sfinansujemy podróż Św. Mikołaja, który przyjedzie do dzieci 6 grudnia w poniedziałek na Mszę Św. o godz. 18.00.
  10. W kościołach są wystawione kosze do których można składać ofiary w postaci produktów żywnościowych bądź chemii agd. Wasze dary zostaną rozniesione do osób bardziej potrzebujących z naszej parafii.
  11. Jeśli ktoś chciałby pomóc dzieciom z Kolumbii przed świętami, to informacje są zamieszczone na stronie internetowej. Akcja „Cuksy”.
  12. Wystawione są opłatki na stół wigilijny. Ze względu na czas pandemiczny opłatki można odbierać w kościele. Ofiary z opłatków będą przeznaczone na urządzenie otoczenia kościoła a na Woli na zbudowanie ołtarzy bocznych.
  13. Można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”. Cena dużych 17zł., a małych 8zł.
  14. Można wpisywać intencje mszalne do kalendarza intencji mszalnych na 2022r. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych za zmarłych, z ok. urodzin, imienin, rocznic ślubu itp.
  15. Mamy już ogrzewany kościół. Jeśli ktoś chce uczestniczyć w kosztach ogrzewania to bardzo proszę wrzucać ofiary w podpisanych kopertach na tacę.
  16. Zostały zakupione banery na nowy rok liturgiczny. Cena 425zł. Wzięte z koperty z ofiar na kwiaty.
  17. We wtorek Święto Św. Andrzeja Apostoła, w piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego
  18. Dziękuję za przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinom z ul. Długiej. Na przyszły tydzień bardzo proszę o przygotowanie kościoła na niedzielę następne rodziny z ul. Długiej. W czasie adwentu nie stroimy ołtarza kwiatami.
  21. Dzieci zapraszam po odbiór „Ziarenek”.
  22. Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 10.00.