I Niedziela Adwentu – 3.XII.2023r.

1. Dzisiaj rozpoczyna się okres adwentu.
  2. Dzisiaj zbiórka do puszek na paczki od św. Mikołaja. W środę 6 stycznia zaprosimy wszystkie dzieci na spotkanie ze św. Mikołajem.
  3. Od jutra rozpoczynają się roraty. Temat rorat: Franciszkowy plac budowy. Zapraszam wszystkich a szczególnie dzieci i młodzież. Roraty codziennie oprócz wtorków o godz. 18.00. Przychodzimy z lampionami.
  4. Spotkanie młodzieży z klas VIII przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania w poniedziałek o godz. 19.00. Będziemy przygotowywali paczki dla Św. Mikołaja.
  5. W czwartek wspomnienie św. Ambrożego i w piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  6. Zachęcam do kupna świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” Cena małych 10zł. I dużych 20zł.
  7. Wystawione są opłatki na stół wigilijny. W tym roku ofiary z opłatków przeznaczone są na urządzenie otoczenia kościoła a na Woli na drugi ołtarz.
  8. Zachęcam do zabierania kalendarza na przyszły rok. Są tam zamieszczone podstawowe informacje o najbliższym roku duszpastersko liturgicznym w naszej parafii.
  9. Dziękuję za ofiary na rzecz dzieł materialnych przy naszej świątyni składane w kopertach z zaproszeń lub wpłacane na konto bankowe.
  10. Dziękuję za wysprzątanie kościoła rodzinom z ul. Brata Alberta – górna część, dziękuję za wystrój adwentowy  świątyni. Bardzo proszę o przygotowanie świątyni rodziny z ul. Jemiołowej.
  13. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00.
  14. Dzieci zapraszam do zakrystii po ziarenka.
  15. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Wierzchowisku organizuje jarmark bożonarodzeniowy 9 grudnia w godzinach od 15.00 do 19.00. Na jarmark zaprasza Dyrekcja i organizatorzy.
  16. Na końcu kościoła są wystawione kosze do których można składać dary dla dzieci mieszkających na terenach wojennych. Rzeczy dla dzieci. Akcja trwa do 17 grudnia.