II Niedziela Adwentu – 10.XII.2023r.

 1. Bóg zapłać za Wasze ofiary do puszek na paczki od św. Mikołaja. Zebraliśmy 699,9zł. W sumie Św. Mikołaj rozdał 60 paczek.
 2. Za tydzień rozpoczynają się rekolekcje adwentowe. Program rekolekcji jak w ubiegłych latach. W niedzielę w zwykłych godzinach Mszy świętych a w poniedziałek i wtorek o godz. 11.00 i 19.00. Na Woli o godz. 17.00. We wtorek dzień spowiedzi i nawiedzenie chorych. Rekolekcjonistą będzie ks. Dawid Piwowarski – Pallotyn.
 3. Za tydzień trzecia niedziela adwentu – gaudete – radości.
 4. Zapraszam na roraty. Temat rorat: Franciszkowy plac budowy. Zapraszam wszystkich a szczególnie dzieci i młodzież. Roraty codziennie oprócz wtorków o godz. 18.00. Przychodzimy z lampionami.
 5. W środę wspomnienie św. Łucji, w czwartek św. Jana od Krzyża.
 6. Zachęcam do kupna świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” Cena małych 10zł. I dużych 20zł.
 7. Wystawione są opłatki na stół wigilijny. W tym roku ofiary z opłatków przeznaczone są na urządzenie otoczenia kościoła a na Woli na drugi ołtarz.
 8. Zachęcam do zabierania kalendarza na przyszły rok. Są tam zamieszczone podstawowe informacje o najbliższym roku duszpastersko liturgicznym w naszej parafii.
 9. Dziękuję za ofiary na rzecz dzieł materialnych przy naszej świątyni składane w kopertach z zaproszeń lub wpłacane na konto bankowe.
 10. Dziękuję za wysprzątanie kościoła rodzinom z ul. Jemiołowej. Bardzo proszę o przygotowanie świątyni rodziny z ul. Lazurowej i Gwiezdnej.
 11. Mamy ogrzewany kościół. Jeśli ktoś chce uczestniczyć w kosztach ogrzewania to proszę o ofiary na tacę w podpisanych kopertach.
 12. Polecam tygodnik „Niedziela” z dodatkiem. Cena 10zł.
 13. Spotkanie chóru w środę o godz. 19.00.
 14. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00. – nie ma.
 15. Dzieci zapraszam do zakrystii po ziarenka.
 16. Na końcu kościoła są wystawione kosze do których można składać dary dla dzieci mieszkających na terenach wojennych. Rzeczy dla dzieci. Akcja trwa do 17 grudnia.

Proboszcz